• Dzień Edukacji Narodowej

• Jak co roku 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, potocznie nazywany Dniem Nauczyciela. W naszej szkole 13.10.2022 r. również odbyła się uroczystość z tej okazji. Wierszem, piosenką i tańcem uczniowie wyrazili swoje podziękowanie i serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia. Na zakończenie samorząd uczniowski rozdał nauczycielom i pracownikom szkoły drobne upominki. Nagrodę dyrektora otrzymały panie Małgorzata Bębenek, Anna Dulęba, Mariola Frankiewicz. Uroczystość przygotowały panie Mariola Frankiewicz, Anna Kosztyła, Jadwiga Nowosiad, Grażyna Pieszko.

Do nagłośnienia akademii wykorzystano sprzęt pozyskany w ramach realizacji programu Laboratoria Przyszłości #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

• OGŁOSZENIE !

• Szanowni Państwo!

Dzień 14 października 2022 r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych dla uczniów. W tym dniu dla dzieci, których rodzice/opiekunowie pracują szkoła organizuje zajęcia opiekuńczo - wychowawcze w świetlicy szkolnej w godzinach pracy świetlicy: 6.30 - 16.20 Stołówka w tym dniu jest nieczynna.

Rodzice/opiekunowie zainteresowani udziałem dziecka w proponowanych powyżej zajęciach proszeni są o złożenie do środy
            12 października 2022 r.  pisemnego podania do dyrektora szkoły z podaniem godzin, w których dziecko będzie korzystało z opieki świetlicy szkolnej wraz z numerem telefonu rodzica (druk podania dostępny w załączniku lub w sekretariacie szkoły).

Przedszkole kl. 0,  14 października 2022 r. pracuje normalnie według rozkładu zajęć.

• Europejski Dzień Języków Obcych

• 26 września to Europejski Dzień Języków Obcych. Celem tego święta jest propagowanie nauki języków obcych przez całe życie, ukazanie znaczenia uczenia się języków oraz propagowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy. W naszej szkole akademia z okazji tego święta odbyła się 7 października 2022 r. W akademii uczniowie młodszych jak i starszych klas mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności taneczne, recytatorskie jak i muzyczne. Na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego rozwiązywane były również quizy językowe, w których uczniowie mogli wykazać się wiedzą o językach. Akademię przygotowały panie Barbara Boratyn, Anita Ostafijczuk-Wydrzyńska.

• Motołapa

• Nasza szkoła uczestniczy w akcji pomocowej Moto Łapa.

Zbiórka trwa do 1 listopada.

Prosimy o przynoszenie karmy, która zostanie przekazana do schronisk dla zwierząt.

Nie bądźmy obojętni - POMAGAJMY

• Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

• Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych to święto, które zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 r. Na początku obchodzono to święto w jeden dzień, od  2008r. cały miesiąc październik to święto biblioteki.W tym roku tematem przewodnim jest „czytanie dla pokoju”.

Zapraszam do korzystania z zasobów biblioteki  i czytania, gdyż dzięki czytaniu książek:

• rozwijamy wyobraźnię;
            • uczymy się koncentracji i refleksji;
            • redukujemy stres;
            • budujemy pewność siebie;
            • stajemy się szczęśliwsi.

Zatem, do zobaczenia w szkolnej bibliotece!

• PROJEKT OSEhero!

O projekcie

Cyfrowy świat z jednej strony ułatwia nam naukę, pracę, kontakt z bliskimi, ale z drugiej może nieść za sobą pewne zagrożenia. Młodzi ludzie, uczniowie, którzy w sieci spędzają coraz więcej czasu, są grupą szczególnie na nie narażoną. Świadomość zagrożeń oraz znajomość sposobów zapobiegania im są kluczowe dla bezpieczeństwa najmłodszych.

Cel projektu

Celem projektu jest zbudowanie społeczności nauczycieli szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, którzy - wyposażeni przez ekspertów OSE w wiedzę i narzędzia - będą przewodnikami po cyfrowym świecie dla uczniów, innych nauczycieli i rodziców. Dzięki projektowi OSEhero zwiększy się świadomość dotycząca cyberzagrożeń w szkołach oraz umiejętność bezpiecznego korzystania z internetu. Uczniowie, nauczyciele i rodzice będą wiedzieli, jak reagować na niebezpieczne sytuacje w sieci, jak im zapobiegać oraz gdzie szukać pomocy w przypadku zagrożenia. Udział w projekcie pozwoli nauczycielom i całej społeczności szkolnej wspierać pozytywne zachowania online oraz rozwijać kompetencje cyfrowe w procesie nauczania, w tym umiejętność krytycznego myślenia i refleksyjnego wykorzystywania zasobów znajdujących się w internecie. Strona główna - OSEhero

• Światowy Dzień Zwierząt

• 4 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt, dzień wspomnienia św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt i środowiska. Celem Światowego Dnia Zwierząt jest promowanie prawidłowych zachowań ludzi wobec zwierząt i powszechne propagowanie ich praw. W Polsce Dzień Zwierząt obchodzi się od 1993 r. Warto pamiętać, że dzień ten jest początkiem Światowego Tygodnia, a cały październik jako Miesiąc Dobroci dla Zwierząt jest pod tym względem wyjątkowy.

W tym dniu uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione pluszaki, nie zapominając o akcji Moto Łapa - przynieśli do szkoły karmę dla zwierząt.

Nasza szkoła uczestniczy w akcji Moto Łapa. Zbiórka trwa do 1 listopada. Nie bądźmy obojętni - POMAGAJMY!

• Dzień Chłopaka

• W piatek 30 września obchodzilismy w naszej szkole Dzień Chłopaka. W tym dniu wszystkie dziewczynki oprócz życzeń obdarowały swoich kolegów prezentami oraz słodkimi upominkami.

Drodzy Chłopcy w tym wyjątkowym dniu życzymy Wam dużo radości, zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkiego najlepszego!

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• 28 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole. Spośród dwóch kandydatek z klasy 8 społeczność szkolna wybrała przewodniczącą Oliwię Bednarską , a zastępcą została Martyna Gąsior.

Gratulujemy wygranej i liczymy na owocną współpracę