Wydarzenia 2024/2025
Pierwszy dzień wiosny w świetlicy
2Pierwszy dzień wiosny w świetlicy to wyjątkowy czas pełen radości, kreatywności i zabawy.
Świetliczaki wykonały Marzannę z którą spacerowaliśmy wokół szkoły śpiewając i witając kolejną piękną porę roku.
Pierwszy dzień wiosny w świetlicy był pełen uśmiechu, dobrej zabawy i pozytywnej energii, a dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne wiosenne przygody!
Witaj Wiosno!!!
Wyprawa
do Katowic
18Ostatnio podopieczni
Świetlicy przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. Tadeusza Kościuszki w Muninie udali się z wyprawą
do Katowic.
Wirtualnie
zwiedzaliśmy śląskie kopalnie, co było świetnym sposobem na poznanie warunków pracy górników.
Dzieci poznały wiele interesujących treści o górnictwie i już wiedzą jak trudna i niebezpieczna to praca. Na końcu wykonaliśmy prace plastyczne
węglem co było dla nich wisienką
na torcie. I sprawdza się powiedzenie,
BRUDNE DZIECI TO SZCZĘŚLIWE DZIECI.
Aktywna świetlica
7Kolejne zadanie Aktywnej świetlicy wykonane.
Uroki polskich lasów, ich rodzaje i zasady w nich panujące poznały dzieci na zajęciach. Zapoznaliśmy się również z rodzajami drzew i jak wyglądają ich liście i czym się różnią. Na koniec został przeprowadzony quiz ze znajomości liści drzew oraz została wykonana praca plastyczna przy użyciu dostępnych materiałów.
Aktywna świetlica - historia Wawelu i rycerzy
12Zajęcia świetlicowe poświęcone były wykonaniu kolejnego zadania z programu
Aktywna świetlica dotyczące historii Wawelu i rycerzom.
Dzieci poznały legendę o Smoku Wawelskim, dowiedziały się, czym zajmowali się rycerze i jak wyglądało życie na zamku. W programie odbyło się pasowanie na rycerza, a uczniowie którzy pasowali się nawzajem na rycerzy nadawali sobie przydomki.
Nasze świetlicowe talenty
Ełk, czyli Mazury
8Ełk, czyli Mazury.
Nasza Świetlica wykonała kolejne zadanie. Mazury to miejsce pełne pięknych jezior i cudownej przyrody, więc dzieci poznały wiele interesujących faktów. Dowiedziały się, że Mazury mają swój język i flagę oraz że można tu spotkać PIRAMIDĘ. Nasi Milusińscy narysowali swoje wyobrażenie Krainy 1000 Jezior a przy okazji miały okazję pośpiewać przed Dniem Babci i Dziadka
Kolorowanki z postaciami z bajek
Kolorowanki z postaciami z bajek
to świetny pomysł na kreatywną zabawę w świetlicy świat bajek nie odstępuje dzieciaków i w dalszym ciągu jest podstawowym tematem prac świetlicowych ! Oto nasza gazetka.
Toruńskie pierniki 🍪
18U nas święta już czuć 🎄🌲Świetliczaki w ramach projektu wykonały kolejne zadanie pt. Toruńskie pierniki 🍪Razem wykonaliśmy te pyszne ciasteczka 🍪🎄przy okazji zapoznając się ze znaczeniem piernika w Toruniu.
KORONA GÓR POLSKICH
14KORONA GÓR POLSKICH
to lista 28 szczytów reprezentujących najwyższe wzniesienia poszczególnych pasm górskich w Polsce. Zdobywanie Korony jest popularnym wyzwaniem wśród miłośników gór, a zdobycie wszystkich szczytów to marzenie wielu turystów. Świetliczaki do kolejnego zadania w projekcie bardzo chętnie podeszły , zapoznaliśmy się z nazwami polskich gór i ich szczytów. Na mapie Polski, którą sami stworzyliśmy nanieśliśmy najważniejsze wzniesienia.
Światowy Dzień Pluszowego Misia
4Dzień Misia, czyli Światowy Dzień Pluszowego Misia,
obchodzony jest co roku 25 listopada. To święto, które ma na celu przypomnienie o znaczeniu pluszowego misia w życiu dzieci i dorosłych. Miś to jedna z najpopularniejszych zabawek na świecie, symbol przyjaźni, ciepła i bezpieczeństwa. Oto jak świetliczaki świętowały ten dzień
Zawód Twoich marzeń
10Zawód Twoich marzeń to coś, co odzwierciedla Twoje pasje, talenty i wartości.
Może to być praca, która daje Ci satysfakcję, pozwala się rozwijać i sprawia, że czujesz się spełniony. Aby znaleźć odpowiedź na to, jaki zawód jest Twoim marzeniem, warto zastanowić się nad tym co lubisz robić i co sprawia Ci przyjemność. Nasi podopieczni wyrażali swoje zainteresowania na papierze malując to co im w duszy gra.
Pewno jeszcze nie raz zmienią zdanie lecz najważniejsze jest to aby myśleć- marzyć - bawić się.
Koryto Wisły oraz umiejscowiły na mapie największe miasta wzdłuż Królowej Rzek.
11Korzystając z tego, iż kolejne zadanie dotyczy terytorium Polski, przy jego wykonaniu nadal bazujemy na mapie Polski. ŚWIETLICZAKI z Zespołu Szkolno Przedszkolnego im Tadeusza Kościuszki w Muninie własnoręcznie wykonały koryto Wisły oraz umiejscowiły na mapie największe miasta wzdłuż Królowej Rzek. Poznały wiele ciekawostek a temat Wisły oraz wykonały miniaturki Polski wraz z rzeką.
Mapa Polski z symbolami miast
8Dzieci z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Muninie wykonując kolejne zadanie z listy, mogły nie tylko rozwijać wiedzę o Polsce ale również pracować w zespole i kreatywnie spędzić czas. Mapa Polski z symbolami miast to świetny pomysł na naukę geografii i historii w sposób praktyczny i wizualny. Wysłuchanie ciekawostek wzbogaciło ich wiedzę i zainteresowania o naszym kraju.
Szkolny konkurs na bajkową ilustrację - GRATULACJE
Gratulacje dla Michała Trzaka, którego praca wykonana w Świetlicy Szkolnej
zajęła I miejsce w szkolnym konkursie na bajkową ilustrację🏆🥇🎨
Świetlica melduje wykonanie zadania 1
.
4Świetlica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Muninie melduje wykonanie zadania 1
.
Aby stworzyć interesującą prezentację o historii i ciekawostkach dotyczących naszej miejscowości, wychowawcy świetlicy wraz z dziećmi, musieli dać nura do starych ksiąg znajdujących się w bibliotece
. Dzieci odbyły rozmowy z dziadkami i rodzicami aby uzyskać ciekawe informacje. Dzieci wykonały mapki, rysunki i ręczne opisy na gazetkę. Byliśmy zaskoczeni jak już wiele lat ma Nasza Munina. To było ciekawe doświadczenie. Dołączamy zdjęcia
11 listopada
Świetny pomysł na uczczenie 11 listopada!
Orły jako symbol Narodowy Polski - to idealny wybór na Święto Niepodległości. Możecie zrobić je z różnych materiałów dostępnych w waszych domach. Nasze świetliczaki wykorzystały papier kolorowy l, papier biały i rolkę po papierze
.
Tradycje Dnia Wszystkich Świętych
1Świetlica to idealne miejsce na różnorodne prace plastyczne, które mogą rozwijać wyobraźnię, zdolności manualne i kreatywność dzieci. Takie zajęcia mogą pomóc dzieciom w zrozumieniu tradycji Dnia Wszystkich Świętych w sposób dostosowany do ich wieku, jednocześnie wprowadzając je w refleksyjny i pełen szacunku nastrój.
Dzień Dyni🎃🎃🎃
15Dzień owoców w świetlicy
Dzień owoców w świetlicy to wyjątkowe wydarzenie, które łączy zabawę z edukacją na temat zdrowego odżywiania. Tego dnia dzieci miały okazję poznać różnorodne owoce, zarówno te popularne, jak i bardziej egzotyczne. Dzień owoców to nie tylko smakowite przeżycie, ale także ważna lekcja o zdrowym stylu życia, która na długo zapada w pamięć młodym uczestnikom.
Programu AKTYWNA ŚWIETLICA
Nasza Świetlica przystąpiła do Programu AKTYWNA ŚWIETLICA na rok 2024/2025 o tytule POLSKA od A do Z. To zaproszenie uczniów do odkrywania ciekawych i interesujących miast, regionów i zakątków Polski a także związanych z nimi tradycji i kultury. Zadania dla uczniów zostały opracowane na podstawie alfabetu od A do Z. Każdej literze odpowiada inne zadanie związane z konkretnym regionem lub miejscem. Uczniowie będą mogli poznać różnorodne miasta i regiony co z pewnością wzbogaci ich wiedzę o kraju. Zaczynamy: A - A dawniej było tak.... dowiemy się kilku ciekawostek o Naszym regionie, w tym przypadku będzie to MUNINA. A reszta to już niespodzianka...
DZIEŃ BIBLIOTEKI
5Dzień Nauczyciela w Świetlicy
3Z okazji Dnia Nauczyciela Świetliczaki wykonały pacynki
Świetlicowy dzień gier planszowych
Świetlicowy dzień gier planszowych upłynął na przedniej zabawie. Świetliczaki jak zawsze kratywnie podeszli do zajęć. W naszej świetlicy dla każdego coś miłego.
Dzień Znaczka Pocztowego
2Dzień Znaczka Pocztowego obchodzony jest również wśród Świetliczaków
Świetlica tętni życiem
5Świetliczak wrócił do akwarium po wakacjach spędzonych u Kornela.
Dzieci opowiedziały malując swoje wspomnienia z wakacji
Jesień w świetlicy szkolnej
17Jesień na dobre zagościła w świetlicy szkolnej, z jej darów można wykonywać zwierzątka. Nasze świetliczaki są baaardzo kreatywne.
Korzystamy również z pięknej pogody.
Możemy się pochwalić kolekcją sówek i jeżyków
Stop przemocy.
Jak przemoc może się przejawiać?
2Stop przemocy. Jak przemoc może się przejawiać?
Dzieci dyktują Pani skojarzenia z przemocą. Dodatkowo dzień kasztana
Jesień i Rocznica Powstania Unii Europejskiej
2Kontynułujemy tematy jesienne, nasza świetlica pomaga rozwijać ukryte talenty. Rozpoczęliśmy również przygotowania do Rocznicy Powstania Unii Europejskiej
JESIENNE DRZEWA
9Dzieci zapoznały się z budową drzewa, jego roli w przyrodzie i znaczeniu w życiu człowieka. W ramach zajęć manualnych wykonały piękne prace plastyczne.
DZIEŃ CHŁOPAKA I DZIEŃ PRZYJAŹNI
1Przy okazji dnia chłopaka zrobiliśmy sobie dzień przyjaźni,
najlepszą formą wyrażania uczuć były minki w formie emotek
Jesienne zabawy
6Zajęcia świetlicowe
4Na świetlicy bawimy się i uczymy
SPRZĄTANIE ŚWIATA 2024
1Podopieczni świetlicy samodzielnie wykonali transparent, korzystając z dostępnych materiałów wykazali się dużą kreatywnością
Świetliczaki wykonały drzewa jesienne na gazetkę szkolną
2