• O programie "Laboratoria Przyszłości"

Nasza szkoła realizuje projekt „Laboratoria przyszłości”.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją tego programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
          Celem inicjatywy jest wsparcie szkoły w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju praktycznych umiejętności naszych uczniów.

Dzięki otrzymanemu wsparciu nasza szkoła wzbogaciła się o nowoczesny sprzęt: drukarkę 3D z akcesoriami, mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami, kamerę przenośną cyfrową, statyw z akcesoriami, mikroport z akcesoriami, gimbal, mikrofon kierunkowy i dynamiczny, słuchawki, stacja lutownicza z gorącym powietrzem, roboty (Smart Robot Car UNO R3, Smart Robot Car RDW, mBot2, Bee-Bot, Explorer Kit, Codey rocky, Super Doc), tablety, laptopy, pistolet do klejenia na gorąco, mikroskopy, elektroniczna stacja pogody, termometr do pomiaru cieczy i ciał stałych, panelowy miernik temperatury, waga jubilerska, długopisy 3D, gry edukacyjne (mata, klocki, kostka) do kodowania i programowania.

Doposażenie szkoły w nowy sprzęt i  pomoce dydaktyczne pozwoli na uatrakcyjnienie dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy oraz zdobycie praktycznych umiejętności przez uczniów. Uczniowie będą mogli uczyć się współpracy zespołowej poprzez kreatywność, interdyscyplinarność i wspólne rozwiązywanie zadań. Jednocześnie będą odkrywać ukryte talenty, rozwijać kompetencje przyszłości w zakresie nauk przyrodniczych, robotyki, technologii i inżynierii.

Powyższy sprzęt użytkowany będzie na obowiązkowych zajęciach edukacyjnych, zajęciach pozalekcyjnych, kołach zainteresowań oraz wydarzeniach wynikających z kalendarza szkolnego (akademie, przedstawienia).

• Komórka nerwowa klasa 7 - długopisy 3D