• Konkurs „Historie z sieci wzięte”

• Konkurs kierowany jest do uczniów klas: 1-3, 4-6, 7-8.

Zasady są bardzo proste: uczniowie dobierają się w grupy, wybierają nauczyciela, który zgłosi ich zespół do konkursu, a następnie tworzą komiks lub inną pracę graficzną dotyczącą bezpiecznego korzystania z internetu. Zadania dla poszczególnych grup wiekowych znajdą na stronie konkursu.

Jest o co walczyć! Do szkoły, której uczniowie zwyciężą, powędruje jedna z cennych nagród: robot edukacyjny Photon EDU, pakiet edukacyjny Abilix Krypton, okulary VR lub drukarka 3D. Uczniowie, nauczyciel prowadzący zwycięską grupę oraz szkoła otrzymają również dyplomy.

Konkurs organizowany w ramach programu Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE) realizowanego przez Państwowy Instytut Badawczy NASK pod nadzorem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i wspófinansowanego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC) na lata 2014–2022. OSE to program publicznej sieci telekomunikacyjnej, dającej szkołom w całej Polsce możliwość podłączenia szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego internetu. W ramach programu OSE prowadzone są także działania edukacyjno-informacyjne, promujące zasady bezpiecznego korzystania z technologii cyfrowych.

Drodzy Uczniowie,

zapraszamy do konkursu, pracę należy zgłosić do 8 kwietnia 2022 r.

• Konkurs wielkanocny

• Wojewódzki konkurs plastyczny pt. ,,Witraż Wielkanocny ” pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie dla uczniów klas 4-6 i 7-8

Cele konkursu:

Ø Przypomnienie symboliki Świąt Wielkanocnych

Ø Stworzenie możliwości rozwoju talentu

Ø Prezentacja twórczej działalności młodzieży

Ø Promocja indywidualnych

Zadanie konkursowe: Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonanie jednej pracy plastycznej – witraża o tematyce wielkanocnej (np. zwyczaje ludowe, baranki, pisanki, palmy, zajączek, koszyczek wielkanocny, motywy świąteczne i inne).

Uwaga dodatkowa: Laureatom konkursu przysługuje wyszczególnienie osiągnięć na świadectwie szkolnym oraz przyznanie odpowiedniej liczby punktów określonych w przepisach odrębnych w sprawie rekrutacji do szkół.

Więcej informacji na temat konkursu w zakładce Strefa ucznia/Konkursy

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie :)

• Konkurs dla uczniów

• Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu zaprasza do udziału w XIV edycji konkursu ENERGIA ODNAWIALNA pod patronatem Burmistrza Miasta Jarosławia i Starosty Powiatu Jarosławskiego.

Tematem tegorocznego konkursu w roku szkolnym 2021/2022 jest  ENERGIA WIATRU.  Przygotowane prace konkursowe uczestnicy składają w ZSBiO  w Jarosławiu do 30 kwietnia 2022 r.

Formy prac konkursowych: esej, plakat, prezentacja multimedialna lub film.

Więcej na temat konkursu (harmonogram, regulamin konkursu oraz formularz RODO) w zakładce Strefa Ucznia/Konkursy