• Pierwsza pomoc przedmedyczna

• W piątek w naszej szkole odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas 0-III. Zaproszeni goście - ratownicy medyczni: Pan Andrzej Olejarz i Pan Patryk Haloszka, zaprosili uczniów do obejrzenia wnętrza karetki. Następnie w auli szkolnej odbyły się praktyczne zajęcia. Uczniowie uczyli się m.in. ułożenia poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, bandażowania skaleczenia, resuscytacji.
            Bardzo dziękujemy inicjatorkom spotkania Paniom pielęgniarkom Jadwidze Siedlarz i Wiesławie Rudny.

• Wiosenna przerwa świąteczna

• Wiosenna przerwa w zajęciach szkolnych związana jest ze świętami wielkanocnymi. W roku szkolnym 2021/2022 ferie wiosenne zaczynają się 14 kwietnia i potrwają do 19 kwietnia. Uczniowie wracają do szkół w środę, 20 kwietnia 2022 roku.

• Bierzemy udział w akcji "Mukojajo"

• Uczniowie naszej szkoły kolejny raz postanowili wspomóc akcję "Mukojajo" organizowaną przez fundację MUKOHELP, która wspiera osoby chore na mukowiscydozę. Tegoroczny dochód ze sprzedaży przepięknie wykonanych ozdób wielkanocnych zostanie przekazany na rzecz osób chorych przybywających z Ukrainy. Dziękujemy wszystkim za pomoc.

• Udział w konkursie "Aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa"

• 29 marca 2022 r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w powiatowym interdyscyplinarnym konkursie "Aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa", zorganizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu.

Uczennice: Natalia Chmielowicz, Amelia Kokoszka, Jagoda Mazur, Martyna Mrozowicz, Kamila Sobień zmagała się z zadaniami z języka angielskiego, niemieckiego i polskiego.

Uczestniczkom dziękujemy za reprezentowanie szkoły i serdecznie gratulujemy!

• Wizyta przedstawicieli ZSTiO w naszej szkole

• 7 kwietnia do naszej szkoły przyjechali przedstawiciele ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGOLNOKSZTAŁCĄCYCH w Jarosławiu, z kierunku TECHNIK MECHANIK. Przedstawili naszym ósmoklasistom ofertę edukacyjną oraz zaprosili do udziału w bardzo ciekawych zajęciach praktycznych. Na przeprowadzonych warsztatach goście zapoznali naszych uczniów z możliwościami programu SOLID EDGE . Uczniowie byli aktywni, bardzo się zaangażowali i pod czujnym okiem ekspertów sami projektowali części maszyn w tym programie.

• Konkurs plastyczny

• Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym.Technika dowolna. Format: A4, A3. Termin: do 27 kwietnia. Zgłoszenia na plastyce lub u wychowawcy.

• Nietypowe kwietniowe święta

• 4 kwietnia uczniowie klasy 2 uczcili Dzień Marchewki. Uczyli się obierać owoce i warzywa, a następnie smakowali własnoręcznie wykonane soki.

• Kwietniowe wyjazdy

• 1 kwietnia uczniowie klasy 8 wraz z wychowawcą wybrali się do Rzeszowa do Wrotkarni WyWrotki

więcej zdjęć na fb szkoły

• Stypendia naukowe przyznane Uczniom naszej szkoły

• Pani Wójt Elżbieta Grunt oraz dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół pan Edward Pączka wręczyli stypendia naukowe najlepszym uczniom naszej szkoły. Nagrody Wójta Gminy Jarosław za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie otrzymali: uczeń Mateusz Kowal kl. 4; uczennica Małgorzata Pichitko kl. 4; uczennica Lena Plęs kl. 4; uczennica Martyna Siwakkl. 4; uczennica Karolina Bąk kl. 6; uczennica Oliwia Bednarska kl. 7; uczennica Emilia Morąg kl. 7; uczennica Natalia Chmielowicz kl. 8; uczennica Kamila Sobień kl. 8. Rodzice nagrodzonych otrzymali listy gratulacyjne.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

więcej zdjęć na fb szkoły

• Marcowe wycieczki/wyjazdy

• Nasi najmłodsi już dobrze wiedzą jak powstaje chleb - z wizytą w piekarni

Integracja klasy 6 i 7. Wspólna wycieczka do kina Helios w Rzeszowie. Kino, relaks i zabawa

• Bierzemy udział w programie Solidarność

• Bierzemy udział w programie Solidarność. Podaj dalej! jest on realizowany międzynarodowo w partnerstwie z Francją, Chorwacją, Hiszpanią, Włochami i Słowenią. Formuła programu oparta jest na prostym pomyśle przypominającym ideę „wiadomości w butelce”. Co roku młodzi ludzie wysyłają kartki pocztowe z przesłaniem solidarności do losowo wybranych nieznajomych i liczą na ich odpowiedź.

Każda kartka niesie podwójny przekaz: z jednej strony poprzez same zdjęcia, wybrane we współpracy z wybitnymi fotografami ze wszystkich krajów programu, a z drugiej dzięki osobistej wiadomości napisanej przez uczniów i uczennice.

Solidarność. Podaj dalej! daje impuls do refleksji na temat ważnych problemów społecznych, takich jak ubóstwo, zmiany klimatu czy problemy ze zdrowiem psychicznym.

• Sukces naszej uczennicy w konkursie biblijnym

• Ewelina Pankiewicz, uczennica klasy VII, wzięła udział w II etapie (dekanalnym) Konkursu Biblijnego „Żyć Eucharystią” na podstawie Ewangelii wg św. Łukasza i Dziejów Apostolskich. Zajęła drugie miejsce, dzięki czemu awansowała do finału (etap diecezjalny), który odbędzie się w Przemyślu.

Uczennicę przygotowywał Ks. Janusz Trojnar

• Nietypowe święta obchodzone w naszej szkole w marcu

• 14 Marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Matematyki - obchodziliśmy go również w oddziale przedszkolnym

"Nie samą nauką żyje szkoła" - ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA czyli DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI