Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbył się w Zespole Szkół Technicznych i Ogolnoksztalcących w Jarosławiu. Naszą drużynę reprezentowali uczniowie klasy 7 w składzie: Amelia Zawiślak, Paulina Pankiewicz, Patryk Bębenek, Damian Sobień. Zadania z jakimi zmierzyli się uczniowie to: test wiedzy teoretycznej, przejazd rowerem po torze przeszkód oraz udzielanie pierwszej pomocy. W tym turnieju nasza drużyna zajęła IV miejsce.
AKTUALNOŚCI
Powiatowy Turniej BRD
Wyjazd na spektakl "Karolcia"
W dniu dzisiejszym uczniowie klas 0, II, i III wraz z wychowawcami wybrali się na spektakl teatralny „Karolcia”, który odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej w Jarosławiu. Przedstawienie zostało zrealizowane na podstawie książki Marii Krügier pt. „Karolcia”. Spektakl opowiadał o dziewczynce, która w czasie przeprowadzki znajduje niebieski koralik. Dzięki magicznemu koralikowi Karolcia wraz ze swoim kolegą Piotrem przeżywała wiele ciekawych i zabawnych przygód.
Naszym uczniom bardzo podobało się przedstawienie, przepiękne dekoracje, efekty specjalne oraz oprawa muzyczna.
Majowe Święta ...
W pierwszych dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta: 1 maja - Międzynarodowe Święto Pracy, 2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 3 maja - rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja z 1791 roku.
Program artystyczny zaprezentowany przez uczniów naszej szkoły przypomniał i przybliżył przełomowe wydarzenie z dziejów Rzeczpospolitej, jakim było uchwalenie demokratycznej ustawy rządowej. Rys historyczny ukazujący znaczenie symboli narodowych, poezja patriotyczna oraz występy wokalne uczniów wprowadziły wszystkich w atmosferę majowych świąt.Dziękujemy p.Elżbiecie Ketter-Bachórz i p.Jadwidze Nowosiad za przygotowanie akademii.
Pierwsza pomoc przedmedyczna
W dniu 7 maja w auli naszej szkoły odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia prowadził ratownik medyczy p. Andrzej Olejarz. Kilkugodzinne zajęcia prowadzone były w grupach. Celem zajęć było kształtowanie właściwych zachowań w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, wyrobienie postawy odpowiedzialności za życie i zdrowie własne i innych, nabywanie umiejętności reagowania w sytuacjach trudnych oraz pobudzenie świadomości i zaangażowania w sprawy związane z ratownictwem medycznym. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z działaniem defibrylatora AED oraz mieli okazję potrenować podstawowe umiejętności z zakresu resuscytacji oddechowo–krążeniowej z wykorzystaniem fantoma.
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie składają serdeczne podziękowania Pani Halinie Kiełbowicz - Oddziałowej Pogotowia Ratunkowego w Jarosławiu, za współpracę i zaangażowanie w organizacji zajęć i Panu Andrzejowi Olejarzowi za przeprowadzenie zajęć.
zdjęcia w galerii
Trójbój i Czwórbój Lekkoatletyczny
Dnia 27 kwietnia odbyły się zawody sportowe w Trójboju i Czwórboju lekkoatletycznym w Morawsku. Oczywiście nie obyło się bez medali dla naszych sportowców. Dziewczęta zajęły II miejsce w trójboju lekkoatletycznym, zaś chłopcy VII miejsce. W czwórboju dziewczęta zajęły III miejsce.
Gratulujemy :)
"Dekalog twoim drogowskazem"
27 kwietnia uczniowie klas VI, VII i gimnazjum wzięli udział w programie profilaktyki uzależnień „Dekalog twoim drogowskazem’’, który poprowadziła Aleksandra Dudziak - mgr sztuki, kompozytorka, wokalistka, multiinstrumentalistka, autorka tekstów i muzyki oraz grafiki do swoich projektów (więcej na: oladudziak.pl).
Podczas spotkania młodzież dowiedziała się, jak groźne jest rozluźnienie więzów między rodzicami i dziećmi, jak ważna jest miłość, przyjaźń oraz właściwe postrzeganie świata. Program nie był nudną prelekcją. Wartości profilaktyczne przekazane zostały poprzez happening, pokazy colage oraz autorską muzykę. Połączenie elementów warsztatowych z artystyczną narracją stanowiło właściwą formę dotarcia do naszej młodzieży.
Grupa „Zaelektryzowani” w naszej szkole
23 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w nietypowej lekcji fizyki prowadzonej przez Grupę Zaelektryzowani. Młodzi pasjonaci w ciekawy sposób przeprowadzili lekcję fizyki „na żywo”, pod hasłem „Fizyka wszędzie styka”. Podczas spektaklu można było dowiedzieć się m.in. jak powstaje chmura, poznać chemiczne właściwości helu i azotu czy uczestniczyć w ćwiczeniu odczytywania kolorów. Prowadzący warsztaty z dużą cierpliwością i poczuciem humoru podchodzili do uczestników, jak i przeprowadzanych eksperymentów. Uczniowie nie tylko ogladali efektowne pokazy, ale również brali udział w niektórych eksperymentach. Była to bardzo ciekawa lekcja, która wzbudziła duże zaintersowanie uczniów, ale również pozwoliła dostrzec i zrozumieć ciekawe zjawiska fizyczne.
Egzamin gimnazjalny 2018
W dniach 18 – 20 kwietnia odbył się egzamin, do którego przystąpili uczniowie klasy III gimnazjum. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu nauk humanistycznych, matematyczno – przyrodniczych oraz znajomością języka obcego.
Wszystkim trzecioklasistom życzymy jak najwyższych wyników na egzaminie.
Czemu patrzysz żabko zielona ...
13 kwietnia 2018 roku w oddziale przedszkolnym gościliśmy Panią Agnieszkę Jedynak, która w bardzo prosty i obrazowy sposób przybliżyła dzieciom jaką nauką jest fizyka i czym się zajmuje naukowiec. Podczas zajęć pani odkrywała tajemnice otaczającego nas świata, informowała o tym jak to się dzieje, że widzimy i wprowadzała tęczowe kolory do naszych sal. Dzieci poznały pryzmat oraz zjawisko rozszczepienia światła, uczyły się kolejności barw w tęczy. Ponadto szukały kolorów w bańkach mydlanych, balonikach, kryształowych wazonach, na płytach CD. To było niezwykłe spotkanie z nauką.
Wyjazd do sali zabaw "Korona"
Nie samą nauka dzieci żyją! W tym dniu klasa IV z panią wychowawczynią wybrała się do sali zabaw „Korona”. Atrakcjom nie było końca, wspólnie spędzony czas był okazją do wspaniałej i niezapomnianej zabawy w gronie klasowym. Wszyscy wykorzystali tyle energii, że nie obyło się bez wspólnego posiłku jakim była ulubiona pizza!
"Eksperymentuj razem z nami na wielkanoc"
Uczniowie klasy 7 zainspirowani Świętami Wielkanocnymi w dniu 28 marca 2018 roku zaprosili całą społeczność szkolną na przegląd eksperymentów z jajkami w roli głównej. Siódmoklasiści w bardzo ciekawy i zaskakujący sposób przeprowadzili 12 „jajecznych doświadczeń” tłumacząc przy tym bardzo dokładnie zaistniałe prawa fizyczne i chemiczne. Najwięcej emocji wzbudziło doświadczenie w którym uczniowie postanowili sprawdzić czy możliwy jest „spacer po jajkach”. Eksperyment potwierdził, że są one rzeczywiście bardzo odporne na zgniatanie. Oprócz pokazów uczniowie przygotowali i zaprezentowali ciekawą oraz bogatą kolekcję ptasich jaj. To była naprawdę inspirująca i udana lekcja, którą każdy z powodzeniem może przeprowadzić w swoim domu.
Agnieszka Jedynak
Dzień Otwarty Szkoły
21 marca 2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie informacyjne dla przyszłych uczniów klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych, którzy wraz z rodzicami mieli okazję poznać bliżej naszą szkołę. Pani dyrektor Lucyna Świtlicka-Paprocka zaprezentowała ofertę edukacyjną szkoły, jej bogatą bazę dydaktyczną, różnorodność zajęć pozalekcyjnych, osiągnięcia uczniów. Dla małych i dużych gości przygotowano krótki program artystyczny pt. „Wiosna”, przygotowany przez uczniów klas młodszych. Po programie rodzice mogli zwiedzić szkołę, zapoznając się z całą ofertą, jaką nasza placówka dysponuje i do której zachęca. Podczas zwiedzania, dzieci pod opieką nauczycieli i uczniów klas starszych wzięły udział w wielu atrakcjach. W bibliotece uczniowie klas starszych zaprosili przybyłe dzieci do wspólnej zabawy z bajkowymi zgadywankami. W sali oddziału przedszkolnego atrakcją było układanie klocków, połączone z lekcją języka angielskiego. Ogromne emocje wzbudziły zajęcia plastyczno-techniczne, podczas których uczniowie wyklejali baranki i kwiatki. Dzieci wraz z rodzicami obejrzały również świetlicę, a następnie miały okazję uczestniczyć w pokazie doświadczeń – między doświadczeniami mali goście puszczali bańki mydlane, a na odejście otrzymały pieski z balonika i balonikowe miecze. Dużym powodzeniem cieszyły się zabawy ruchowe na zimowym placu zabaw, gdzie z radością pokonywały m.in. tory przeszkód. Mali goście bardzo chętnie uczestniczyli we wszystkich zajęciach. Uwieńczeniem wędrówki po szkole było zaproszenie na słodki poczęstunek do szkolnej stołówki. Na pożegnanie dzieci otrzymały odlewy z gipsu do pomalowania i lizaczki. „Drzwi otwarte” to dla rodziców okazja do poznania szkoły oraz spotkania z dyrekcją i nauczycielami.
Dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za przybycie, zainteresowanie pracą naszej szkoły, miłe spotkanie i wspólnie spędzony czas.
Zapraszamy do skorzystania z oferty naszej szkoły :)
zdjęcia w galerii
Dzień Otwarty - 21 marca 2018 r. godz.17.00 - zapraszamy dzieci wraz z Rodzicami
Zaproszenie
Dyrektor i Grono Pedagogiczne
Szkoły Podstawowej im.Tadeusza Kościuszki w Muninie
mają przyjemność zaprosić
dzieci wraz z Rodzicami
na dzień otwarty, który odbędzie się dn. 21 marca 2018 r. o godz. 17.00
Serdecznie zapraszamy
W programie m.in.:
- zwiedzanie szkoły,
- zapoznanie z ofertą edukacyjną,
- obejrzenie zwiastunów zajęć,
- rozmowy z nauczycielami i wychowawcami,
- udział w grach i zabawach,
- możliwość miłego spędzania czasu przy symbolicznym poczęstunku.
Festiwal Piosenki Religijnej i Oazowej
15 marca w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wólce Pełkińskiej odbył się Festiwal Piosenki Religijnej i Oazowej. Naszą szkołę reprezentowały: Wiktoria Bieniek i Kamila Sobień.
Uczennica klasy IIG - Wiktoria Bieniek zajęła I miejsce.
Uczennica klasy IV - Kamila Sobień otrzymała wyróżnienie.
Laureaci otrzymali zaproszenie do udziału w koncercie laureatów, który odbył się 18.03. 2018 r. w Wólce Pełkińskiej.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)
zdjęcia w galerii
Rekolekcje Wielkopostne
Rekolekcjonista - ks. mgr Mateusz Berdechowski
(wikariusz w parafii p. w. Chrystusa Króla w Jarosławiu)
Program dla klas 0 - VI
CZWARTEK (15.03.2018 r.)
11.00 - Droga Krzyżowa (kosciół)
12.00 - 13.30 - Wprowadzenie i film: "Największy z cudów" (szkoła)
PIĄTEK (16.03.2018 r.)
8.45 - Program artystyczny o Świętym Janie Pawle II (szkoła)
9.45 - Przygotowanie do Mszy św. (kościół)
10.15 - Uroczysta Euchrystia (kościół)
11.30 - 12.00 - Spotkanie kończące rekolekcje (kościół)
Program dla klas VII, II - III G
CZWARTEK (15.03.2018 r.)
8.00 - Zawiązanie wspólnoty i film "Chata" (szkoła)
11.00 - 11.45 - Droga Krzyżowa (kosciół)
PIĄTEK (16.03.2018 r.)
8.00 - Spotkanie rekolekcyjne (szkoła)
8.45 - Program artystyczny o Świętym Janie Pawle II (szkoła)
9.45 - Przygotowanie do Mszy św. (kościół)
10.15 - 11.30 - Uroczysta Euchrystia (kościół)
Okazja do spowiedzi:
SOBOTA (17.03.2018 r.)
godz. 15.00 -17.00
Święto Patrona Szkoły
W dniu dzisiejszym obchodziliśmy Dzień Patrona – Tadeusza Kościuszki. Po złożeniu raportu przez przewodniczącą szkoły Aleksandrę Błasik, cała społeczność szkolna odśpiewała hymn.
Pani Dyrektor Lucyna Świtlicka-Paprocka w swoim przemówieniu przypomniała postać Tadeusza Kościuszki, nawiązując do jego autorytetu i postaw patriotycznych będących wzorem dla uczniów naszej szkoły.
Montaż poetycko – muzyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły, przybliżył nam sylwetkę Tadeusza Kościuszki i przypomniał jak ważną rolę odegrał nasz Patron w życiu Polaków. Utwory wykonane podczas występu przepełnione były patriotyzmem.
Pod pomnikiem Patrona Szkoły złożono kwiaty w barwach narodowych i zapalono znicz.
Jesteśmy dumni, że pamięć o naszym Patronie nie gaśnie, a Tadeusz Kościuszko - nasz bohater narodowy, wielki Polak i patriota jest obecny w życiu naszej szkolnej społeczności i towarzyszy kolejnym pokoleniom uczniów jako wzór godny naśladowania.
Konkurs wielkanocny
Od 20 lutego do 20 marca trwał konkurs pod hasłem „Wielkanocna zawieszka” dla uczniów wszystkich klas. Uczennice klasy VI - Emilia Bębenek i Elżbieta Mac otrzymały dyplomy i upominki. Prace wystawione były na szkolnej wystawce podczas Dnia Otwartego Szkoły.
Dziękuję za udział w konkursie
Konkurs plastyczny dla uczniów klas 0 - III
Od 9 marca do 20 marca trwał konkurs plastyczny pt. "Pani Wiosna" dla uczniów klas 0- III. W konkursie udział wzięły: Julia Mazurkiewicz (kl.II), Maja Frankiewicz (kl. II), Nikola Kunik (kl. III), Małgorzata Pichitko (kl. 0).
Prace można było obejrzeć w świetlicy podczas Dnia Otwartego Szkoły.
Za wykonanie prac uczennice otrzymały słodkie upominki.
Dziękuję za udział w konkursie.
Trówymiarowy Świat Matematyki
W tym roku ogłoszono VII edycję konkursu matematyczno-plastycznego „Trójwymiarowy Świat Matematyki - pojazdy kołowe” organizowanego przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu. Tematem konkursu jest wykonanie z dowolnego materiału pojazdu kołowego, którego poszczególne elementy będą przestrzenną figurą geometryczną. Celem konkursu jest m.in. zachęcenie uczniów do poznawania matematyki, rozbudzania fantazji i wyobraźni twórczej oraz kreatywne rozwijanie uzdolnień. Naszą szkołę reprezentują uczniowie klasy 0 oraz uczennica klasy 5.
Życzymy sukcesu.
Wyniki konkursu umieszczone są na stronie:
https://www.zstiojar.edu.pl/aktualnosci/konkursy/trojwymiarowy-swiat-matematyki-wyniki
Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie.
Uczennica klasy "0" Lena Plęs otrzymała wyróżnienie.
Gratulujemy
Archiwum
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Wszystkie