Dzień🍎🍏🍎 u naszych najmłodszych W tym dniu było u nas ciekawie i jabłkowo. Dzieci zapoznały się z budową jabłka, charakterystycznymi cechami tego owocu, już wiedzą co można zrobić z pysznych jabłuszek. Były śmieszne i wesołe zabawy z jabłkami, które wywołały dużo emocji i uśmiechu 😄😄😄
DZIEŃ CHŁOPAKA
- 5
Z okazji Dnia Chłopaka, Samorząd Uczniowski składa wszystkim chłopakom najserdeczniejsze życzenia!🎉 Życzymy Wam dużo uśmiechu, spełnienia marzeń i samych sukcesów!💪✨
Z tej okazji, każdy z Was otrzymał od nas mały, słodki upominek🍫, aby ten dzień był jeszcze bardziej wyjątkowy! Dziękujemy, że jesteście i życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze! 💙
Przeżyjmy ten dzień jeszcze raz i cieszmy się wspólnie miłymi chwilami!🎈😊
Serdeczne podziękowania
Serdeczne podziękowania dla całej społeczności szkolnej
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za wsparcie powodzian! Dzięki Waszym darom udało się zgromadzić wszystkie potrzebne rzeczy, które zostały już dostarczone na miejsce. 🌊💙
Pokazaliśmy, że w trudnych chwilach potrafimy się zjednoczyć i działać razem dla tych, którzy najbardziej tego potrzebują. Wasza hojność i solidarność są bezcenne. ❤️
Jeszcze raz dziękujemy i liczymy na Wasze wsparcie w przyszłości!
Samorząd Uczniowski 💪🏻
🌿☘️"Sprzątanie świata" 🌿☘️
- 12
🌿W miniony poniedziałek 23 września w ramach projektu "Ekologia i języki obce - nasza szansa na przekroczenie granic"
" klasy I-III wzięły udział w 31 finale ogólnopolskiej akcji 🌿☘️"Sprzątanie świata" 🌿☘️organizowanym przez Fundację Nasza Ziemia. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przystąpili do porządkowania najbliższej okolicy. Tegoroczne hasło kampanii brzmi:
" Na straży czystej ziemi".
Stypendia dla najlepszych uczniów 😀
- 22
Stypendia dla najlepszych uczniów naszej szkoły zostały rozdane 😀
W auli szkoły w Muninie Wójt Gminy Jarosław Elżbieta Grunt wręczyła stypendia za wybitne wyniki w nauce uczniom szkół z Muniny, Tuczemp i Morawska.
Rodzice otrzymali listy gratulacyjne.
Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i ich rodzicom🥰
Konkurs plastyczny dla uczniów klas Vl - VII.
Konkurs plastyczny dla uczniów klas Vl - VII.
Techniki płaskie: rysunek, malarstwo, grafika.
Format A-3 (duży blok),A-2 (mały bristol)
Termin: do 20 listopada
Zgłoszenia u nauczyciela plastyki.
Zajęcia fotografii
- 9
W tym roku szkolnym w zajęciach fotografii uczestniczą uczniowie klasy 4-6. Poznają tajniki fotografii portretowej w naszej mini pracowni fotograficznej z Laboratorium Przyszłości.
ZBIÓRKA DLA POSZKODOWANYCH W POWODZI
Wizyta nauczycielki z Wielkiej Brytanii
- 27
W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Muninie goście są zawsze mile widziani. Kilka dni temu w ramach projektu „Ekologia i języki obce nasza szansa na przekroczenie granic” odwiedziła nas Denis Bradshow, nauczycielka z Manchesteru.
Celem wizyty była wymiana doświadczeń oraz zapoznanie z polskim systemem edukacji. Mogliśmy się przekonać, jakie są podobieństwa i różnice między szkolnictwem w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Denis pokazała nam jak prowadzić zajęcia z języka angielskiego, by były one atrakcyjne dla dzieci, by stały się zachętą do nauki języka i samodzielnego zdobywania wiedzy. Udowodniła też, że bez większych problemów można łączyć język angielski z innymi przedmiotami szkolnymi. Denis uczestniczyła w zajęciach tanecznych, obserwowała nauczycieli prowadzących lekcje, udzielała cennych rad i wskazówek. Wiele jej pomysłów już stało się inspiracją dla naszych nauczycieli. Wizyta Denis była dla nas wspaniałym doświadczeniem. Wierzymy, że współpraca z nią i ze szkołą, w której pracuje przyniesie wiele korzyści obu stronom.
"Aktywni Błękitni - szkoła przyjazna wodzie"
Nasza szkoła za zrealizowane działania edukacyjne w roku szkolnym 2023/2024 otrzymała tytuł
"Aktywni Błękitni
- szkoła przyjazna wodzie".
🔴🟢🟣🟡🟤Dzień Kropki 🔴🟢🟣🟡🟤
- 58
A wszystko zaczęło się od ... kropki 🔵🟢 🟠
15 września obchodzimy nietypowe święto - Międzynarodowy Dzień Kropki 🔵🟢 🟠 święto pomysłowości i kreatywności. Mogli się nią wykazywać także uczniowie klas IV -VII🔵🟢 🟠. Powstawały rysunki inspirowane kropką, ciekawe znaki interpunkcyjne, a nawet gangi kropersów. Uczniowie rozwiązywali też kropkowe sudoku i inne zadania matematyczne.
U naszych najmłodszych🔵🟢 🟠 rownież obchodziliśmy
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROOPKI!!! 🔵🟢 🟠
Dzień Kropki to święto wiary w swoje możliwości. Historia Vashti przypomina nam, że każdy z nas jest niesamowity i w każdym drzemie jakiś talent, jeśli tylko odważy się zrobić pierwszy krok.
W tym dniu równiez w klasach 1-3 🔵🟢 🟠 nie zabrakło kreatywnych zajęć pielęgnujących talenty, mnóstwa dobrej zabawy, a także rozmów na życiowe tematy . Z większą uważnością wymienialiśmy się spostrzeżeniami, mówiliśmy o odwadze, o wierze w siebie i o tym, że każdy z nas jest wyjątkowy
Było wesoło, kolorowo i bardzo kropkowo.
Światowy Dzień Pierwszej Pomocy
- 1
Światowy Dzień Pierwszej Pomocy został ustanowiony z inicjatywy Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża w 2000 roku. Ma on na celu uświadomienie, jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.
Z tej okazji 13 września naszym gościem w szkole była Pani Emilia Bała, która jest ratownikiem medycznym. Uczniowie klas I-III poznali zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nauczyli się, jak wykonać podstawowe zabiegi resuscytacyjne, jak układać poszkodowanego w pozycji bocznej, co powinna zawierać apteczka pierwszej pomocy oraz jak postępować w wypadkach drogowych i w jaki sposób wzywać pomoc. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie zajęciami i aktywnie uczestniczyli w spotkaniu z panią ratownik. Pani Emilii bardzo dziękujemy za wspaniałą lekcję, która może uratować ludzkie życie.
Biblioteka szkolna wita po wakacjach
Biblioteka szkolna wita we wrześniu.
Minęły wakacje, uczniowie wrócili do szkoły.
Zachęcamy, aby rozpocząć nowy rok szkolny z książką.
Jeśli nadal Wasze myśli przepełnione są letnimi przygodami, proponujemy literaturę o tematyce przygodowej. W bibliotece czeka na Was duży wybór nowych ciekawych tytułów zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Zapraszamy
Narodowy Program Szczepień przeciw HPV w szkołach
Szanowni Rodzice
Troska o dobrostan oraz zdrowie uczniów i uczennic to priorytet dla Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Zdrowia. Aby uchronić dzieci przed zagrożeniami – także ciężkimi chorobami powodowanymi przez ludzki wirus brodawczaka (HPV) – rozpoczynamy akcję umożliwiającą szczepienie w szkołach przeciw temu wirusowi.
Serdecznie zachęcam do przyłączenia się do inicjatywy MEN i MZ. Wspólnie możemy ocalić przed groźnymi chorobami nasze dzieci oraz przyszłe pokolenia.
Narodowe Czytanie
- 5
6 września 2024 roku w naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie Narodowe Czytanie, któremu od 2012 roku patronuje Prezydent RP.
Lekturą wybraną w tym roku była książka jednego z największych przedstawicieli epoki romantyzmu – Juliusza Słowackiego „Kordian”.
Narodowe Czytanie jest doskonałą okazją do promowania czytelnictwa, docenienia wartości czytania oraz daje uczniom możliwość spotkania z wybitnymi pozycjami literatury polskiej. Mimo iż lektura czytana w tym roku należy do trudniejszych, uczniowie uczestniczący w wydarzeniu słuchali w skupieniu.
AKTYWNA SZKOŁA
Wybory na opiekuna Samorządu Uczniowskiego
Drodzy Uczniowie i Rodzice!
Z radością informujemy, że dzisiaj w naszej szkole odbyły się wybory na opiekuna Samorządu Uczniowskiego.
W głosowaniu wzięły udział wszystkie dzieci, które miały okazję wybrać swojego przedstawiciela. Miło nam ogłosić, że większością głosów nową opiekunką Samorządu Uczniowskiego została Pani Kinga Połeć!
Gratulujemy Pani Kindze i życzymy owocnej współpracy z naszymi uczniami!
#SamorządUczniowski #Wybory #Szkoła
Wizyta Pani Archeolog
- 21
Dziś mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole panią archeolog, która prezentowała uczniom klasy 4 zabytki znalezione na pobliskich terenach. Wystawa „Na pograniczu… Najstarsze dzieje ziemi jarosławskiej” opowiada o tym, co działo się w okolicach Jarosławia, Radymna i Pruchnika od najwcześniejszych śladów działalności ludzkiej w regionie (ok. 20 tysięcy lat temu) aż do późnego średniowiecza (koniec XV w.). Ten ogromny przedział czasu został przedstawiony przez pryzmat zabytków archeologicznych – przedmiotów wykonanych i użytkowanych przez dawnych mieszkańców tych terenów. Katalog wystawy otwiera krótki rozdział poświęcony archeologii i sposobach badania przez tą naukę dziejów człowieka. Kolejne rozdziały książki odpowiadają kolejnym segmentom ekspozycji – gablotom wraz z towarzyszącymi im elementami graficznymi. Każdy z rozdziałów otwiera krótki zarys dziejów Polski południowo-wschodniej w danym odcinku czasu. W ten sposób książka ta może pełnić również funkcję przewodnika po najdawniejszej przeszłości ziemi jarosławskiej. Uzupełnieniem części opisowej rozdziałów Katalogu są fotografie oraz krótkie opisy zabytków prezentowanych na wystawie, ułożone zgodnie z ich lokalizacją w obrębie gablot. Katalog wystawy jest dostępny w naszej bibliotece szkolnej, zachęcamy do lektury.
Narodowe Czytanie
Wielkimi krokami zbliża się Narodowe Czytanie. To akcja społeczna mająca na celu propagowanie czytania i odkrywania polskiej literatury. Została zainaugurowana w 2012 roku. Od tamtego czasu każdego roku na początku września w całej Polsce czytane są fragmenty dzieł polskich poetów i pisarzy. W 2024 roku będzie to „Kordian” Juliusza Słowackiego.
W tym roku nasza szkoła włącza się w to wyjątkowe wydarzenie kulturalne.
6 września 2024r. (piątek)
uczniowie naszej szkoły będą mieli okazję usłyszeć przede wszystkim fragmenty „Kordiana”, ale organizatorzy chcą przedstawić słuchaczom także inne, interesujące pozycje książkowe.
Supersmyki 😃😃😃
- 2
Od dziś u naszych najmłodszych🙂 rozpoczyna się nowa przygoda 😃.Są dzielni i ciekawi świata. Życzymy im wszystkiego dobrego w nowym roku szkolnym 😃
Archiwum
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie