Spotkanie z rodzicami 9 września 2020 r. (środa) o godz. 17.00
Spotkanie z rodzicami 9 września 2020 r. (środa) o godz. 17.00
Pragniemy poinformować, że od 1 września 2020 r. Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Muninie zmienila nazwę na Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Tadeusza Kościuszki w Muninie, w którym znajduje się Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Muninie i Przedszkole Publiczne w Muninie
Zespół został powołany Uchwałą Rady Gminy Jarosław.
Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego o godz. 8.00 odbędzie się Msza święta. Po zakończeniu nabożeństwa, przejście do szkoły z wychowawcami z zachowaniem odpowiedniej, bezpiecznej odległości. Nie będzie ogólnego spotkania w auli szkoły. Klasy 0, I, II, III, V wchodzą do budynku głównym wejściem i udają się na I piętro do swoich klas na spotkanie z wychowawcami. Klasy VI, VII, VIII wchodzą do szkoły wejściem przy sali zabaw i udają się do swoich klas na spotkanie z wychowawcami. Wszystkich obowiązuje dezynfekcja rąk przy wejściu do szkoły, osłanianie ust i nosa (maseczka, przyłbica). Do szkoły przychodzą tylko osoby zdrowe.
Szanowni Nauczyciele, Drodzy Rodzice, Kochani Uczniowie
Dla szkolnej społeczności, zwłaszcza dla uczniów, każdy rok nauki jest ważny i niepowtarzalny. Kończy się etap wytężonej pracy, realizacji wyznaczonych celów mierzonych wynikami promocji, egzaminów czy konkursowych osiągnięć. Zakończenie zajęć roku szkolnego 2019/ 2020 odbywa się w czasie walki z pandemią, która zaburzyła cały dotychczasowy porządek i postawiła przed nami wyzwania, aby żyć, pracować i uczyć się zupełnie inaczej, niż dotychczas. Wierzę jednak, że te ostatnie trudne tygodnie nie przesłoniły wcześniejszych miłych wspomnień szkoły jako ważnego miejsca edukacyjnych spotkań a nowe doświadczenia wykorzystamy w dalszym procesie nauczania i uczenia się. Przejście na system zdalnego nauczania było dużym wyzwaniem. Wymagało to zupełnie nowej organizacji pracy. Uczniowie musieli przyzwyczaić się do nowego sposobu przekazywania wiedzy i uczenia się. Potrzebne było również wsparcie ze strony rodziców oraz Państwa współpraca z nauczycielami, ze szkołą.
Dziękuję Uczniom za otwartość na nowe sposoby przekazywania wiedzy, a Rodzicom za okazaną pomoc, cierpliwość i wyrozumiałość. W tym trudnym czasie byli Państwo blisko swoich dzieci, motywując je do pracy i wspierając w nauce na odległość.
Słowa uznania kieruję do wszystkich Nauczycieli naszej szkoły, wyrażając wdzięczność za pełne zaangażowania oraz podejście do nowych wyzwań zawodowych.
Rodzicom, Nauczycielom oraz Uczniom, którzy przez wiele tygodni z zapałemi poświęceniem wykonywali swoje obowiązki, przekazuję wyrazy szacunku i uznania.
Dla uczniów ósmej klasy zakończyła się nauka w szkole podstawowej. Wszystkim uczniom gratuluję ukończenia szkoły. Zapamiętajcie, że tylko raz kończymy jakiś etap życia, tak być musi, tego nikt nie zmieni. Każdy z nas musi nauczyć się czerpać radość z tego, co przed nami…Życzę Wam, abyście dostali się do wybranych przez siebie szkół, życzę powodzenia w nowych szkołach i spotkania ludzi, którzy będą Wam życzliwi i będą w Was wierzyć, tak jak my to robiliśmy. Trudne są rozstania, ale powtórzę za autorem tekstu piosenki: „Po co dalej w miejscu stać, gdy przed nami cały świat, biegnij w stronę nieba, więcej nic nie trzeba, każda chwila najlepsza jest…”
Przed nami wakacje – oczekiwany przez wszystkich czas wytchnienia od codziennych obowiązków.
Wszystkim życzę spokojnego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Chciałabym, aby zbliżające się wakacje pozwoliły na odpoczynek i dały energię do pracy w nowym roku szkolnym 2020/2021.
Spokojnych i bezpiecznych wakacji i do zobaczenia w szkole 1 września!
Z serdecznymi pozdrowieniami
dyrektor szkoły Lucyna Świtlicka-Paprocka
26 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2019/2020, był on wyjątkowy i inny niż wszystkie do tej pory. Ze względu na obecną sytuację epidemiczną nie udało się zorganizować wspólnego, uroczystego zakończenia, a odbiór świadectw promocyjnych, nagród i dyplomów za osiągnięcia w nauce odbył się według ustalonego harmonogramu oraz z zachowaniem reżimu sanitarnego i wytycznych GIS. Był to również dzień pożegnania z naszymi ósmoklasistami, którzy stali się absolwentami szkoły.
Wakacje to czas zabawy i odpoczynku. Każdy z nas ma swój pomysł i sposób na spędzenie wolnego czasu, jedni udają się na rodzinne wyjazdy, inni wybierają wyjazdy zorganizowane. Ważne jednak, by w każdym miejscu pamiętać o bezpieczeństwie i zachowaniu odpowiedniej ostrożności.
Zwrot podręczników i książek do biblioteki szkolnej
Prosimy uczniów wszystkich klas o zwrot podręczników i książek do biblioteki szkolnej. Podręczniki i książki należy przynosić w reklamówkach, opatrzone imieniem i nazwiskiem ucznia. Proszę zdjąć okładki i powyjmować wszystkie zbędne karteczki, wymazać ewentualne zapiski ołówkiem.
Reklamówki z podręcznikami składamy na parterze, w małej klasie za pokojem nauczycielskim do dnia zakończenia roku szkolnego w godzinach 8:00 – 12:00.
Odbiór świadectw następuje indywidualnie, prosimy o przestrzeganie reżimu sanitarnego. Na terenie szkoły obowiązuje noszenie maseczek i dezynfekcja rąk, zachowanie bezpiecznych odległości!
Klasy 0 - II godz. 8:00–9:00 Odbiór świadectw w swoich klasach, świadectwa odbierają rodzice – prosimy nie przyprowadzać dzieci. Rodzice wchodzą do szkoły głównym wejściem.
Klasa IV godz. 9:00–9:30 Odbiór świadectw w swojej klasie, uczniowie wchodzą głównym wejściem.
Klasa V godz. 9:00–9:30 Odbiór świadectw w swojej klasie, uczniowie wchodzą głównym wejściem.
Klasa VI godz. 9:00–10:00 Odbiór świadectw w auli, uczniowie wchodzą bocznym wejściem do auli (od strony parkingu).
Klasa VII godz. 8:00–8:30 Odbiór świadectw w swojej klasie, uczniowie wchodzą wejściem od starej sali gimnastycznej.
Klasa VIII godz. 8:00–8:30 Odbiór świadectw w swojej klasie, uczniowie wchodzą wejściem od starej sali gimnastycznej.
Drodzy Uczniowie klasy VIII
Życzymy Wam, aby lata nauki zaowocowały wysokimi wynikami egzaminu, które nie tylko spełnią Wasze oczekiwania, ale również otworzą drzwi do realizacji życiowych planów.
Niech podczas egzaminu towarzyszy Wam optymizm, opanowanie stresu, szczęście i wiara we własne siły i wiedzę.
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Muninie
W dn. 16-18 czerwca 2020 r. ósmoklasiści będą pisać egzamin ósmoklasisty. W tych dniach pozostali uczniowie mają wolne od nauczania zdalnego.
Jeśli dziecko chce skorzystać z konsultacji w szkole, należy wypełnić oświadczenie/ deklarację.
Treść dokumentów znajduje się również w zakładce Strefa Rodzica/ZDALNE NAUCZANIE
DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE
Proszę o zapoznanie się z dwoma dokumentami:
1. Procedury zapewnienia bezpieczeństwa w SZKOLE w związku z wystąpieniem COVID-19
2. Wewnątrzszkolny System Oceniania – nauczanie zdalne
Dokumenty te znajdują się w zakładce Dokumenty Szkoły (lub proszę kliknąć link poniżej)
Dzisiaj Wasze święto. Z tej okazji życzymy wszystkim dzieciom dużym i małym dużo, dużo radości... 💓
Dla Kochanej Mamy, mamy ręcznie wykonane laurki :)
Zachęcamy ósmoklasistów do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych i placówek powiatu jarosławskiego
poniżej link do przewodnika edukacyjnego
Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach jako drugi syn Karola Wojtyły i Emilii z Kaczorowskich. Od dzieciństwa był osobą religijną, a w pierwszej klasie ośmioletniego gimnazjum przystąpił do kółka ministranckiego. W 1938 roku rozpoczął studia polonistyczne na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, jednak II wojna światowa przerwała jego naukę. W 1942 roku podjął decyzję o studiowaniu teologii i wstąpił do tajnego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Krakowie.
Karol Wojtyła został wyświęcony na księdza 13 października 1946 roku. Wyjechał do Rzymu, aby kontynuować studia na Papieskim Międzynarodowym Athenaeum Angelicum i dwa lata później otrzymał tytuł doktora. W późniejszym okresie pełnił posługę w parafiach w Niegowici i Krakowie. W 1958 został biskupem tytularnym Ombrii, a także biskupem pomocniczym Krakowa, a w 1964 - arcybiskupem metropolitą krakowskim. Trzy lata później został kardynałem. 16 października 1978 na zwołanym po śmierci Jana Pawła konklawe w wyniku ósmego głosowania kard. Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przybrał imię Jana Pawła II. Według szacunków jego kandydaturę poparło 103 kardynałów na 111 głosujących.
Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku, w wieku 85 lat. W ceremonii pogrzebowej głowy Kościoła uczestniczyły delegacje z ponad 150 państw, a w Polsce ogłoszona została sześciodniowa żałoba narodowa. Proces beatyfikacyjny Jana Pawła II rozpoczął się miesiąc po jego pogrzebie, z pominięciem tradycyjnego pięcioletniego okresu oczekiwania. Został beatyfikowany 1 maja 2011 roku. Kanonizowano go trzy lata później.
Co o Janie Pawle II piszą dzisiaj nasi uczniowie?
Kim jest dla mnie Jan Paweł II?
Za co podziwiam Jana Pawła II?
PODWÓRKO TALENTÓW W NASZEJ MIEJSCOWOŚCI
GŁOSUJ CODZIENNIE od 22.05.2020r. Do 24.06.2020r.
Wystarczy, że wejdziesz na str. https://podworko.nivea.pl/
LICZY SIĘ KAŻDY GŁOS WYGRAJĄ CI, KTÓRZY ZBIORĄ NAJWIĘCEJ GŁOSÓW
Gdy muzea są zamknięte, wielbiciele sztuki się nudzą i starają się odtworzyć ulubione obrazy we własnych domach. Zachęcają ich do tego instytucje kultury, publikując w mediach społecznościowych najlepsze interpretacje dzieł sztuki. Nasi uczniowie poradzili sobie z tym doskonale.
Poidełka dla owadów w wykonaniu uczniów klasy drugiej
1 maja - Międzynarodowe Święto Pracy obchodzone nie tylko w Polsce, ale i na świecie.
2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Dzień Polonii i Polaków za Granicą.
3 maja - rocznica uchwalenia Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.
Prezentacja przygotowana przez ucz. kl. VII
Powered by aSc EduPage