Oliwia Bednarska (uczennica klasy 6) zdobyła główną nagrodę w Gminnym Konkursie Patriotycznym „Dla Ciebie Polsko” (żywe obrazy), gdzie wcieliła się w postać marszałka Józefa Piłsudskiego na Kasztance.
Gratulujemy wygranej :)
Oliwia Bednarska (uczennica klasy 6) zdobyła główną nagrodę w Gminnym Konkursie Patriotycznym „Dla Ciebie Polsko” (żywe obrazy), gdzie wcieliła się w postać marszałka Józefa Piłsudskiego na Kasztance.
Gratulujemy wygranej :)
Konkurs plastyczny "Bożonarodzeniowe ozdoby" dla Uczniów wszystkich klas. Więcej informacji w zakładce Strefa Ucznia -> Konkursy
25 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Było dużo dobrej zabawy i emocji :)
więcej zdjęć na fb szkoły i w galerii zdjęć
Krótka historia Pluszowego Misia
Pluszowy Miś ma swoją historię, którą nie wszyscy znają. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt wybrał się na polowanie, podczas którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał uwolnić misia, a anegdota ta ukazała się w formie komiksu w amerykańskiej prasie. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Pewien producent zabawek zainspirowany obejrzaną historią postanowił stworzyć nową zabawkę dla dzieci, małego, pluszowego niedźwiadka. Na cześć prezydenta nazwał go Teddy Bear. Dziś nikomu nie trzeba przedstawiać pluszowego misia, bo znają go dorośli i dzieci na całym świecie. Słodki niedźwiadek stał się nieodłącznym towarzyszem zabaw, przytulanką, powiernikiem tajemnic i najlepszym przyjacielem. Dziecięcy świat zabawek aż roi się od misiów różnego formatu, kształtu i kolorów. Ta sympatyczna postać stała się bohaterem wielu opowieści, bajek, filmów. Dość wymienić kilka najbardziej popularnych pluszowych bohaterów, jak Kubuś Puchatek, Miś Yogi, Miś Uszatek czy Miś Paddington. Misie towarzyszą nam od dzieciństwa aż po dorosłość, stając się symbolem tego, co dobre, ciepłe i delikatne.
Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w akcji I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości. Wystarczy 11 listopada napisać dyktando online, by wesprzeć wybrany cel charytatywny lub społeczny oraz sprawdzić swoje możliwości ortograficzne. Szczegóły na stronach:
Hymn dla Niepodległej - w wykonaniu naszej zerówki
Lapbooki o Polsce - prace uczniów klasy 3
Miło nam poinformować, że biblioteka w naszej szkole realizuje Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Otrzymaliśmy dotację w wysokości 5000 złotych na zakup książek do biblioteki szkolnej. Zakupiono ponad 240 nowych pozycji. Propozycje podali nauczyciele oraz uczniowie mówiąc jakie książki chcieliby mieć w bibliotece. Większość marzeń zostało zrealizowanych. Zakupiono sporo nowości wydawniczych. Książki można już wypożyczyć. Zachęcamy do czytania :)
Od 9 listopada 2020 r. klasy I-III przechodzą na nauczanie zdalne.
Szczegóły nauczania będą przekazane za pośrednictwem Librusa, prosimy na bieżąco śledzić informacje w dzienniku elektronicznym/Facebooku/stronie szkoły.
6 listopada uczniowie klasy pierwszej naszej szkoły zostali pasowani na czytelników biblioteki.Z tej okazji dzieci otrzymały wyprawkę czytelniczą pt. Pierwsze abecadło. Stało się to za sprawą kampanii społecznej organizowanej przez Instytut Książki pt. Mała książeczka – wielki człowiek, która w tym roku została przygotowana z myślą o dzieciach rozpoczynających swoją przygodę z czytaniem.
Jesienny konkurs recytatorski zorganizowany przez szkolną bibliotekę wywolal wiele pozytywnych emocji. Zwycięzcy ogłoszeni, nagrody przyznane. Zobaczcie jaka radość
5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu uczniowie najmłodszych klas swoimi strojami sprawili, że ten dzień stał się jak z bajki. Dostarczył dzieciom dużo wrażeń i pozytywnej energii oraz był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych. Bajki towarzyszą nam od młodzieńczych lat. Dzięki rodzicom i dziadkom pojawiają się w naszym życiu i zostają z nami na wiele lat, a czasami na zawsze.
więcej zdjęć na facebooku
Od 26 października 2020 r. klasy V-VIII przechodzą na nauczanie zdalne.
Szczegóły nauczania będą przekazane za pośrednictwem Librusa.
Prosimy na bieżąco śledzić informacje na Librusie, Facebooku i stronie szkoły.
Uczniowie klas siódmej i ósmej 22 października br. mieli szansę na poszerzenie swojej wiedzy z zakresu ekonomii poprzez udział w projekcie „Uczelnie szkołom – o finansach z NBP. Akademia Młodego Finansisty”. Zajęcia były przeprowadzone przez studentów Instytutu Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Rzeszowskiego. Ze względu na panującą sytuację do ich realizacji wykorzystano platformę Microsoft Teams. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy dotyczących budżetu domowego i jego planowania, gospodarowania finansami, planowania czasu i przyszłości, ubezpieczeń oraz bankowości. Młodzież chętnie odpowiadała na zadane pytania i podejmowała się rozwiązywania zadań. Zagadnienia poruszane na warsztatach były bardzo ciekawe. Wiedza zdobyta na zajęciach na pewno przyda się młodym ludziom w dalszej edukacji i podejmowaniu życiowych decyzji.
W piątkowe przedpołudnie ośmioro pierwszoklasistów złożyło ślubowanie. Pasowania na ucznia dokonała dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Muninie Pani mgr Lucyna Świtlicka-Paprocka. Społeczność Szkoły Podstawowej cieszy się i gratuluje pierwszakom.
Dziękujemy firmie SANEX z Muniny za podarowanie fotobudki wyciętej z "plastra miodu". Właściciele firmy zawsze wspierają naszą szkołę sprawiając dzieciom dużo radości. Z całego serca w imieniu społeczności szkolnej dziękujemy :)
W dniu dzisiejszym tj. 12 października 2020 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego.
Miło nam poinformować, że przewodniczącą samorządu została Jagoda Mazur (ucz. klasy 7), a zastępcą przewodniczącego Martyna Pieszko (ucz. klasy 8).
Gratulujemy :)
Uczniowie naszej szkoły od wielu lat biorą udział w zbiórce plastikowych nakrętek. Nakrętki te przekazywane są na cele charytatywne.
W tym roku zbieramy je dla 3-letniej Oli, która urodziła się z wadą genetyczną - zespołem Downa. Część nakrętek została już przekazana.
Akcja nadal trwa! Jest w nas dobroć ❤🥰 Dołącz do nas!
...a tak wyglądał Dzień Chłopaka w naszej szkole
więcej zdjęć na fb szkoły
W poszukiwaniu jesieni, uczniowie....
więcej zdjęć na fb szkoły
27 września po Mszach świętych przed kościołem w Muninie, uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli zbierali ofiary na rzecz hospicjum w ramach akcji "Jarosławskie Pola Nadziei", kwota zebrana przez naszą szkołę to 1756,70 zł.
Serdeczne Wszystkim dziękujemy.
więcej zdjęć w galerii zdjęć
Celem akcji "Pola Nadziei" jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby hospicjów oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie.
Przywędrowała ze Szkocji, gdzie rozpoczęła ją Fundacja Marie Curie Cancer Care. W Polsce, jako pierwsze zorganizowało ją w 1998 roku Hospicjum św. Łazarza z Krakowa. Obecnie Pola Nadziei odbywają się w ponad 40 polskich miastach. Akcja ma przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w ostatnim okresie życia.
Co roku na początku października w okolicach Międzynarodowego Dnia Opieki Paliatywno-Hospicyjnej ludzie na całym świecie sadzą żonkile przed szkołami, szpitalami, urzędami,
w parkach, na skwerach i przy prywatnych domach. Niezależnie od tego w szkołach podejmowane są akcje związane z wykonaniem sztucznych żonkili z papieru, bibuły i wstążek.
Wiosną, kiedy żonkile kwitną, tysiące wolontariuszy wychodzi na ulice, do centrów handlowych, parków, przed kościoły i kwestuje na rzecz terminalnie chorych. Ofiarodawcy otrzymują za przekazany datek kwiat żonkila lub jego symbol - symbol nadziei na nowe życie - odrodzenie.
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję "Sprzątanie świata"
więcej zdjęć na fb
Szanowni Rodzice i Uczniowie,
Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem funkcjonowania Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Tadeusza Kościuszki w Muninie w czasie pandemii COVID – 19.
Powered by aSc EduPage