Z najlepszymi życzeniami dla Wszystkich Mam :)
Święto Matki
Mali Giganci Matematyki
Uczennice klasy III wzięły udział w Powiatowym Konkursie Mali Giganci Matematyki. Gratulujemy :)
Egzamin ósmoklasisty został przerwany
Alarm bombowy w Muninie
W trakcie trwania egzaminu ósmoklasisty w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Muninie przekazano komunikat o zagrożeniu bombowym. Dyrekcja szkoły powiadomiła odpowiednie służby celem zabezpieczenia dzieci i młodzieży. Decyzją Państwowej Straży Pożarnej przeprowadzono ewakuację szkoły. Poza uczniami piszącymi egzamin ewakuowano oddział „0”. W związku z tą decyzją egzamin ósmoklasisty został przerwany. Terminy dodatkowe egzaminu to 16 -18 czerwca. Uczniowie zostaną o nich powiadomieni przez dyrekcję szkoły.
Ta trudna decyzja została podjęta zgodnie ze wszystkimi procedurami. Pomimo tego, że uczniowie napiszą egzamin w późniejszym terminie, wyniki zostaną podane w tym samym czasie w którym ocenione zostaną prace z normalnych egzaminów.
źródło: https://www.jaroslaw.samorzad.pl/news,749,alarm-bombowy-w-muninie.html
Informacja
25 maja 2021 – 27 maja 2021 r. – Egzamin ósmoklasistów. Dla uczniów klas I-VII są to dni wolne od zajęć dydaktycznych. Przedszkole i świetlica szkolna funkcjonuje bez zmian.
Powodzenia na egzaminie Ósmoklasisty
Informacja
Od dnia 17.05.2021 r. do 28.05.2021 r. uczniowie klas V-VIII przechodzą na nauczanie hybrydowe.
Konkurs Międzyszkolny "Wiwat maj, trzeci maj"
Z okazji uczczenia 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, nauczyciele historii przygotowali Międzyszkolny Konkurs "Wiwat maj, trzeci maj" dla uczniów klas IV-VIII Zespołu Szkolno–Przedszkolnego im. T. Kościuszki w Muninie oraz Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Tuczempach. Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpiło 10 maja 2021r.
W kategorii:
- praca plastyczna klasy IV-V: wyróżnienia: Amelia Długoń (kl. IV) i Paweł Ficek (kl. V) ZSP Tuczempy
- prezentacja multimedialna – klasy VI-VIII: I miejsce Ewelina Pankiewicz, II miejsce Oliwia Bednarska oraz Wiktoria Chmielowicz – uczennice ZSP w Muninie
- w konkursie online „Konstytucja 3 Maja "Znam i wiem’’ dla klas VI największą znajomością historii wykazały się uczennice: Ewelina Pankiewicz i Oliwia Bednarska z ZSP w Muninie, Gabriela Baran z ZSP w Tuczempach.
Uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.
Nauczyciele historii
Konkurs Biblijny
W czwartek – 6 maja 2021 r. – o godz. 9.00 w szkołach podstawowych na terenie Archidiecezji Przemyskiej odbył się II etap – dekanalny Konkursu Biblijnego: „Jezus gromadzi Kościół na Świętej Wieczerzy”. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Kamila Sobień i Amelia Krzyżanowska – z klasy VII oraz Ewelina Pankiewicz – z klasy VI. Pierwsze miejsce na tym etapie zajęła Ewelina Pankiewicz. Ona też będzie reprezentować dekanat Jarosław II w etapie III (diecezjalnym) – finale.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Ks. Janusz Trojnar
Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Pandemia odebrała nam możliwość spotykania się, jednak nie odebrała nam radości wspólnego świętowania kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wynikiem tej radości jest zdalna akademia przygotowana przez uczniów naszej szkoły. Każdy z nich pracował w swoim domu, a efekt możemy obejrzeć na poniższym filmiku. Dziękujemy Jagodzie, Ewelinie, Wiktorii, Kamili, Wioli oraz Mateuszowi za aktywny udział w programie artystycznym.
Wszystkim życzymy radości świętowania.
Do zobaczenia wkrótce w murach szkoły!
prace wykonane przez przedszkolaków
#mojaflaga na Dzień Flagi RP
ZACHĘCAMY WSZYSTKICH POLAKÓW I PRZYJACIÓŁ POLSKI DO PRZYŁĄCZENIA SIĘ DO WSPÓLNEGO ŚWIĘTOWANIA DNIA FLAGI RP. Dotychczas w internecie akcja #mojaflaga przyciągnęła uwagę ponad miliona internautów. Mamy nadzieję, że i w tym roku pod hasztagiem znajdziemy setki tysięcy powiewających biało-czerwonych flag. Wystarczy wywiesić je przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy, zrobić zdjęcie i umieścić w social mediach z odpowiednim oznaczeniem. Nie musi to być duża flaga, możemy uszyć ją sami, albo zrobić z papieru. Ważne, abyśmy pokazali, że w tym dniu jednoczą nas barwy narodowe.
Zapraszamy uczniów naszej szkoły do przesyłania swoich zdjęć na grupy klasowe historii na Messengerze.
Światowy Dzień Ziemi 2021 pod hasłem „Przywróć naszą Ziemię”
Choć o planetę powinniśmy troszczyć się przez cały rok, to właśnie w Światowy Dzień Ziemi mamy ku temu więcej okazji, wszak Ziemia to wspólne dobro łączące pokolenia na całym świecie. Do najbardziej popularnych i najprostszych zadań sprzyjających ochronie środowiska należą m. in.: segregowanie śmieci, zbieranie makulatury i baterii, oszczędzanie wody i energii, sadzenie drzew, troszczenie się o rośliny i zwierzęta, naprawianie sprzętów zamiast ich wyrzucanie, dzielenie się z innymi wiedzą na temat ekologii i sposobów dbania o środowisko. Uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie zaangażowali się w obchody Światowego Dnia Ziemi, przygotowując prace promujące ekologiczne postawy.
Uczniowie świetlicy wykonali rysunki i gazetkę tematyczną.
Pierwszoklasiści wykonali Pannę Kropelkę oraz rysunki.
Uczniowie klasy trzeciej - plakaty.
Uczniowie klasy 6 – plakaty, piosenki, wierszyki.
9więcej zdjęć na fb szkoły
„Trójwymiarowy Świat Matematyki – Samochody marzeń” - wyniki konkursu
Uczniowie klasy III i oddziału przedszkolnego wzięli udział w dziesiątej edycji konkursu matematyczno-plastycznego pt.: „Trójwymiarowy Świat Matematyki – Samochody marzeń” organizowanym przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu.
Wyróżnienia w konkursie otrzymali:
Mateusz Kowal - klasa 3
Martyna Siwak - klasa 3.Gratulujemy :)
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
Pochwała książki
(...) Przyjaźń przeminie po pierwszym upiciu,
Miłość się urwie najkraśniejszej wstążce,
Za mało mamy pięknych spotkań w życiu,
Lecz najpiękniejsze zawdzięczamy książce.W godzinach smutku, tęsknoty, wesela,
Wracamy do niej jak do przyjaciela.
Księgo! Tyś źródłem z którego wytryska
Strumień człowieczej nieśmiertelnej myśli.Czas przez ruiny idzie i zwaliska,
Lecz twego trwania nigdy nie przekreśli.
Bowiem się z ducha wiedzie twa potęga -
Mijają ludzie, pozostaje księga.Henryk Zbierzchowski
Aktualna sytuacja w Polsce i na świecie jest taka, że wielu z nas musi wciąż przebywać w domu. Książka, bardziej niż kiedykolwiek dotąd, staje się źródłem siły do przezwyciężania przymusowej izolacji, wzmacniania więzi między ludźmi, poszerzania naszych horyzontów i pobudzania kreatywności. Czas ten zdaje się wyjątkowo sprzyjać lekturze – zarówno indywidualnej, dla własnej przyjemności, jak i wspólnemu czytaniu z bliskimi, przede wszystkim zaś z dziećmi, u których w ten sposób wykształca się nawyk czytania przez całe życie. Dzieląc się pasją do lektury i płynącą z niej wiedzą, stajemy się częścią wspólnoty, również międzynarodowej, nie ma lepszego sposobu na przezwyciężenie poczucia samotności, zgodnie z zasadą: czytając, nigdy nie czujesz się sam.
Obchodzony w tym roku po raz 27 Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, tradycyjnie poświęcony jest promocji literatury i czytelnictwa, a także problematyce związanej z ochroną praw autorskich. Co roku staje się okazją do dyskusji na temat roli książki jako źródła wartości i wiedzy, a także skarbnicy dziedzictwa niematerialnego i różnorodności kulturowej oraz narzędzia dialogu.
Z okazji tego święta poznajcie kilka zalet książki:
Książki pomagają nam rozwijać język i słownictwo. Uczą nas precyzyjnie wyrażać własne myśli i rozumieć innych.
Książki rozwijają myślenie. Dostarczają nam pojęć myślowych i nowych idei, rozszerzają naszą świadomość i nasz świat.
Książki pobudzają fantazję, uczą budować obrazy w wyobraźni.
Książki dostarczają nam wiedzy o innych krajach i kulturach, o przyrodzie, technice, historii, o tym wszystkim o czym chcielibyśmy dowiedzieć się czegoś więcej.
Książki rozwijają nasze uczucia i zdolność do empatii. Wyrabiają w nas umiejętność wczucia się w czyjąś sytuację.
Książki dodają siły i zapału. Dostarczają nam rozrywki i emocji. Mogą również rozśmieszyć lub zasmucić, ale też pocieszyć i wskazać nowe możliwości.
Książki mogą stawiać pytania, które angażują i pobudzają do dalszych przemyśleń.
Książki uczą nas etyki. Skłaniają do namysłu nad tym co słuszne, a co nie lub co dobre, a co złe.
Książki mogą wytłumaczyć rzeczywistość i pomóc w zrozumieniu zależności.
Książki mogą udowadniać, że często pytanie ma więcej niż jedną odpowiedź, że na problem da się spojrzeć z różnych stron. Poza tym mogą podpowiadać inne sposoby rozwiązywania konfliktów niż przemoc.
Książki pomagają nam zrozumieć siebie. Odkrycie, że są inni, którzy myślą jak my, że mamy prawo do swoich odczuć i reakcji, umacnia nasze poczucie własnej wartości.
Książki pomagają nam zrozumieć innych ludzi, ich problemy, rozterki i motywy działania. Otwierają nam oczy na świat i drugiego człowieka.
Książki pomagają nam zrozumieć innych. Lektura publikacji pisarzy z innej epoki, innego świata, i odkrycie, że ich myśli i odczucia nie różnią się niczym od naszych, buduje tolerancję dla innych kultur i zapobiega uprzedzeniom.
Książki są naszym towarzyszem w samotności. Łatwo je wziąć ze sobą i czytać gdziekolwiek.
Książki są częścią naszego dziedzictwa kulturowego. Dzięki nim mamy wspólne doświadczenia i punkty odniesienia.
Dobre książki, które można czytać na głos, przynoszą radość dzieciom i dorosłym. Budują pomost między pokoleniami.
Książki to pierwsze spotkanie z literaturą - nieograniczonym światem, z którego czerpiemy przez całe życie. To bardzo ważne spotkanie, gdyż jeśli nie zostanie zmarnowane, pokaże ile może dać dobra literatura.
Ciekawe książki dostarczają nam rozrywki i emocji. Mogą być przewodnikiem po świecie i innych kulturach
Życzenia Świąteczne
Drodzy Rodzice, Uczniowie i wszyscy Przyjaciele naszej Szkoły
Od ponad roku spotykamy się w innej rzeczywistości, przepełnionej z jednej strony niepokojem, z drugiej zaś wielkim wyzwaniem i koniecznością dostosowania się do obowiązujących zasad, warunków pracy oraz nauki. Tradycyjne kontakty interpersonalne zamieniamy na rozmowy przez telefon, media społecznościowe czy platformy internetowe. Bardzo tęsknimy za „normalnością”, za naszą szkołą, za bezpośrednimi kontaktami z Rodzicami i z naszymi uczniami… ale też dzielnie wszyscy mierzymy się z nową sytuacją.
Przed nami - Święta Wielkanocne.
To ten cudowny czas, kiedy choć na chwilę możemy oderwać swoje myśli od trosk i zmartwień.
Niech podczas tych świątecznych dni w Waszych sercach zagości miłość, radość i nigdy niegasnąca nadzieja.
Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy Szkoły
Życzenia Wielkanocne od Samorządu Uczniowskiego
Informacja
Od 1 kwietnia 2021 r. do 6 kwietnia 2021 r. trwa wiosenna przerwa świąteczna
Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami
Dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniowie klasy I i II brały udział w akcji zainicjowanej przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu "JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI". Celem akcji było poszerzanie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.
wiecej zdjęć na fb szkoły
Konkursy
Zachęcamy i zapraszamy Uczniów do udziału w konkursach:
1. Konkurs wielkanocny - praca plastyczna, palma wielkanocna
2. Konkurs matematyczno-plastyczny "Trójwymiarowy Świat Matematyki - Samochody marzeń"
3. Konkursy Wojewódzkie: "Mój dziennik aktywności fizycznej"(komiks); "Patent na dobrą formę" (spot); "Trzymaj formę - to się opłaca" (plakat)
Więcej informacji w zakładce Strefa ucznia - Konkursy
Międzynarodowy Dzień Pisarzy
3 marca to Międzynarodowy Dzień Pisarzy, który ustanowiony został w 1984 roku. Jego celem jest promowanie literatury oraz obrona wolności słowa i rozwój społeczności pisarzy na całym świecie. Uczniowie klasy trzeciej uczcili to święto, biorąc udział w zajęciach prowadzonych przez p.bibliotekarkę. Swoje twórcze pomysły przelali na papier - a efektem były wiersze i stworzona do nich grafika. Dzień zakończył się zabawą "w księgarni".
3
Informacja dla Ósmoklasistów
Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała aneksy do informatorów o egzaminie ósmoklasisty w 2021 roku
Link do aneksów: https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/informatory/
Oferta edukacyjna szkół ponadpodstawowych i placówek powiatu jarosławskiego
Link do oferty edukacyjnej: http://informator.starostwo.jaroslaw.pl/download/Informator-2020-2021.pdf
Próbne egzaminy ósmoklasisty organizowane przez CKE
Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne udostępnią materiały do przeprowadzenia testu diagnostycznego w zakresie poziomu przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego). Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić testy diagnostyczne od 17 do 19 marca br.(przeprowadzenie testu diagnostycznego jest dobrowolne).
Harmonogram przeprowadzania testów diagnostycznych
- 17 marca br. (środa), godz. 9:00 – język polski
- 18 marca br. (czwartek), godz. 9:00 – matematyka
- 19 marca br. (piątek), godz. 9:00 – języki obce nowożytne
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/od-17-do-19-marca-tzw-probne-egzaminy-osmoklasisty-organizowane-przez-centralna-komisje-egzaminacyjna
Archiwum
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie