• Stypendia za 2022/2023 wręczone 😀📖

• W poniedziałek 2 października 2023r. w naszej szkole odbyło się oficjalne wręczenie stypendiów naukowych uczniom i uczennicom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce w roku szkolnym 2022/2023. Pani Wójt Gminy Jarosław Elżbieta Grunt wraz z Dyrektorem ZEAS-u Edwardem Pączką wręczyli nagrody uczniom, a rodzicom listy gratulacyjne.

Wyróżnieni zostali:

Uczniowie klasy IV - Emilia Bąk, Mikołaj Chmielowicz, Lena Golba, Milena Lasowy, Kamil Macierzanka, Ewelina Morąg, Jan Rudny, Iga Rzeszutko, Aleksandra Tomczyk.

Uczniowie klasy V - Mateusz Kowal, Małgorzata Pichitko, Lena Plęs, Emilia Sołtys, Martyna Siwak, Paulina Wawrzyszko.

Uczniowie klasy VII Karolina Bąk.

Stypendystom roku 2022/2023 oraz rodzicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów  😀👏
            Do wykonania zdjęć i nagłośnienie wykorzystano sprzęt pozyskany w ramach programu Laboratoria Przyszłości#LaboratoriaPrzyszłości#LaboratoriaPrzyszlosci

• Dzień Języków Obcych

• Z okazji Dnia Języków Obcych ósmoklasiści z ZSP w Muninie wcielili się w role mieszkańców różnych krajów europejskich. Swoje umiejętności językowe prezentowali młodszym kolegom, którzy okazali się równie utalentowani językowo, ponieważ bez trudu odgadywali, jakiej narodowości jest mówiący w danym języku uczeń. Brawo! To nas niezmiernie cieszy, bo wiadomo, jak ważna jest dzisiaj znajomość języków obcych.

Do wykonania zdjęć i filmików wykorzystano sprzęt pozyskany w ramach programu Laboratoria Przyszłości#LaboratoriaPrzyszłości#LaboratoriaPrzyszlosci

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 😀📚📙😀📖📕

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 😀📚📙 został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki a jego patronką jest J. Porazińska, autorka książek dla dzieci. Głównym celem święta jest upowszechnianie głośnego czytania oraz zwrócenie uwagi na rolę, jaką ono odgrywa w rozwoju człowieka. A zalet, o czym od dawna wiemy, jest wiele. Głośne  czytanie dzieciom stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo, pobudza wyobraźnię, uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę.

W naszej szkole, w związku z przypadającym na 29 września świętem, biblioteka szkolna przygotowała dla najmłodszych uczniów akcję głośnego czytania

Dzieci z klas I-III i przedszkola z uwagą i skupieniem  słuchały  bajkowych opowieści czytanych przez panią dyrektor Beatę Kudłę oraz innych nauczycieli 📚📙📖

📔📚📕📘📗

Do wykonania zdjęć wykorzystano sprzęt pozyskany w ramach programu Laboratoria Przyszłości#LaboratoriaPrzyszłości#LaboratoriaPrzyszlosci