W dniu 14 października 2024 r.
świetlica szkolna
prowadzi dyżur w godzinach
od 6:30 do 16:20 .
Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do wspólnie spędzonego dnia.
W dniu 14 października 2024 r.
świetlica szkolna
prowadzi dyżur w godzinach
od 6:30 do 16:20 .
Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do wspólnie spędzonego dnia.
Wizyta ks. biskupa w naszej szkole
Dnia 10 października w ramach wizytacji parafii naszą szkołę odwiedził ks. bp Krzysztof Chudzio w towarzystwie ks. dziekana Andrzeja Surowca oraz ks. proboszcza Janusza Trojnara.
Uczniowie śpiewem powitali ks. biskupa, po czym w imieniu całej społeczności szkolnej zacnych gości powitała p. dyrektor Beata Kudła. Następnie uczniowie zaprezentowali się w programie słowno-muzycznym z okazji Dnia Papieskiego.
Po wystąpieniu uczniów ks. biskup zwrócił się do zebranych, podkreślając, jak wielką wartością dla dzieci i młodzieży jest możliwość nauki i przebywania wśród rówieśników w szkole i jak ważna jest wiara w życiu młodych ludzi. Wskazał też na miłość jako na wartość najwyższą w życiu człowieka. Podziękował za możliwość spotkania, wyraził wdzięczność za trud i poświęcenie, jakie nauczyciele wkładają w wychowanie młodego pokolenia i życzył, by nie zabrakło im sił w dalszej pracy. Swoje odwiedziny zakończył wspólną modlitwą, udzielając wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.
Mamy nadzieję, że wizyta księdza biskupa w progach naszej szkoły zapisze się w naszych sercach i pamięci. Bardzo cieszymy się z jego odwiedzin i życzymy sukcesów w pracy duszpasterskiej i w życiu osobistym.
Podwójna uroczystość w naszej szkole
20 lecie wstąpienia Polski do UE i Dzień Języków Obcych
W klimat dzisiejszych uroczystości wprowadziła nas przedmowa Pani Dyrektor, która powitała wszystkich i przybliżyła współpracę Polski i Unii Europejskiej oraz uświadomiła jak ważną rolę pełni znajomość języków obcych. Uczniowie klas młodszych przygotowali część artystyczną dotyczącą historii i symboli Unii Europejskiej. Zaprezentowali kraje członkowskie w kolejności wstępowania do Unii wykonując wcześniej plakaty poszczególnych krajów. Starsi uczniowie odegrali scenki z życia codziennego w różnych językach. Po skończonej akademii odbyła się degustacja belgijskich gofrów, szwedzkich cynamonek, francuskich rogalików i ciasteczek, hiszpańskich churrosów.
Przyszłość to roboty, komputery i automatyzacja. Wiemy o tym doskonale, dlatego uczniom naszej szkoły oferujemy w ramach zajęć dodatkowych zajęcia z robotyki. Wprowadzają one w niezwykły świat nowoczesnych technologii. To idealny sposób, by zaszczepić w dziecku pasję, która zostanie z nim do końca życia.
Dzięki przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne grantowi w wysokości 24 tys. zł do pracowni robotyki zakupione zostały klocki Lego WeDo 2.0 oraz Lego Education Spike Prime Expansion. To połączenie świetnej zabawy z nauką. W ten sposób dzieci poznają różne zagadnienia ze świata wokół nich, od razu widzą efekty swoich działań, co wzmacnia ich poczucie własnej wartości.
Rezultatem uczestnictwa w zajęciach z robotyki jest innowacyjny i ulepszony sposób działania na rzecz naszych uczniów poprzez zapewnienie bardziej atrakcyjnych zajęć. Co więcej, dzięki projektowi środowisko szkolne stało się bardziej nowoczesne, dynamiczne i zaangażowane. Projekt przyczynił się również do wyrównania szans edukacyjnych i zwiększył możliwości osiągnięcia sukcesu edukacyjnego, życiowego szczególnie dzieciom wychowującym się w trudnych warunkach społeczno – ekonomicznych.
Lego education Spike prime to idealny zestaw startowy do nauki robotyki. Cechuje się kolorowymi elementami do budowy, łatwym w użyciu sprzętem elektronicznym oraz intuicyjnym językiem programowania.
Zestaw klocków WeDo 2.0 pozwala na zbudowanie konstrukcji, których interaktywne elementy (czujniki, silnik) mogą być sterowane przy pomocy tabletów. Dzięki bezprzewodowemu połączeniu zbudowane roboty mogą poruszać się niezależnie od komputera. Sterowanie odbywa się przy wykorzystaniu prostego i przyjaznego języka programowania graficznego.
Udział w zajęciach sprawia dzieciom ogromną frajdę, nie tylko poznają one nowe technologie, ale również zaczynają je rozumieć i wykorzystywać do własnych potrzeb.
chcemy pokazać dzieciom jak wiele mogą osiągnąć dzięki nowoczesnej technice. Warsztaty z
W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii.
Odwiedziła nas grupa „REKONSTRUKTO”, która przybliżyła nam historię II wojny światowej. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia bezpiecznych replik sprzętu bojowego oraz wyposażenia tamtego okresu. Mieli okazję włożyć mundur, hełm i wziąć do ręki broń.
Spotkanie było okazją do refleksji nad przeszłością, a także utwierdziło nas w przekonaniu jak ważny jest pokój na świecie.
Dziś obchodziliśmy wyjątkowy dzień pod hasłem "Podaruj uśmiech" 😄😄😄
Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował dla każdego z Was mały upominek - inspirujące cytaty, które miały na celu wywołać uśmiech na Waszych twarzach i przypomnieć o mocy dobrego słowa. Pamiętajcie, że komplementy, drobne gesty życzliwości i uśmiech potrafią zdziałać cuda!
Dzielmy się nimi nie tylko od święta, ale każdego dnia!
Dziękujemy wszystkim, którzy dziś podarowali innym uśmiech - to najlepszy sposób, by szerzyć pozytywną energię!
W piątek 4 października uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w niezapomnianej lekcji astronomii, a to wszystko dzięki wizycie Mobilnego Planetarium. Przenośny namiot sferyczny został rozłożony w auli szkoły i dostarczył sporo „kosmicznych wrażeń”. W pokazach wzięli udział wszyscy uczniowie. Pod ogromną kopułą namiotu, przy wykorzystaniu technik multimedialnych oraz audiowizualnych podziwiali oni rozgwieżdżone niebo, konstelacje gwiazd oraz przyswajali wiedzę o kosmosie. Pokazy dostarczyły niezapomnianych wrażeń i rozbudziły wyobraźnię uczniów.
W dobie rozwoju technologii informatycznej umiejętność konstruowania robotów oraz ich programowania staje się cenną umiejętnością. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów, pragnącym rozwijać się w tej dziedzinie, kolejny rok w naszej szkole proponujemy zajęcia ROBOTYKI. Dzięki temu, że szkoła została jednym z laureatów kolejnej edycji programu dobrosąsiedzkiego „Wzmocnij Swoje Otoczenie” i przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne grantowi w wysokości 24 tys. złotych w nowy sprzęt została wyposażona szkolna pracownia robotyki. Robotyka to m.in. bardziej zaawansowane układanie klocków lego. Powstające konstrukcje często zawierają również elementy elektromechaniczne, które charakteryzują prawdziwe roboty. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczą się, jak skonstruować robota oraz w jaki sposób wprawić go w ruch. To przede wszystkim kreatywna zabawa, która uczy twórczego, logicznego i przestrzennego myślenia a także umiejętności pracy w skupieniu przy coraz bardziej skomplikowanych projektach robotów.
Samorząd Uczniowski rozpoczyna zbiórkę na rzecz schroniska dla zwierząt "ARKA" w Przemyślu. Zbiórka potrwa do 10 października, a dary można przynosić do specjalnie wyznaczonego miejsca na parterze szkoły. Liczymy na Waszą pomoc – razem możemy wiele zdziałać!
Z radością informujemy, że jest już dostępny plan działań Samorządu Uczniowskiego na październik. Czeka nas wiele ciekawych inicjatyw i wydarzeń, w których każdy znajdzie coś dla siebie!
30 września 2024 r. w Zespołu Szkolno - Przedszkolnym im. Tadeusza Kościuszki w Muninie odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pt. „Jesień wierszem zapisana”.
W konkursie udział wzięli uczniowie klasy 3 oraz reprezentanci klasy 2. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze o jesieni były ciekawe i barwnie zaprezentowane.
Jury przy wyłanianiu zwycięzców wzięło pod uwagę: wybór utworu, opanowanie pamięciowe, interpretację, kulturę słowa, dykcję oraz wrażenie ogólne.
Wyłonieni zwycięzcy:
I miejsce- Michał Krzeszowski kl.3
II miejsce- ex aequo- Anna Augustyn kl.2 i Emily Szymczycha kl.3
III miejsce- ex aequo- Laura Bazylewicz kl. 2 oraz Nina Brodowicz kl.3
Wyróżnienia otrzymali:
Blanka Gamracy kl.2, Matylda Zawadzka kl. 2, Jakub Banaś kl.3, Oliwia Bieniasz kl.3, Natalia Kalemba kl.3 oraz Nikodem Szturm kl. 3.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz upominki. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w kolejnym Konkursie Recytatorskim!
Międzynarodowy Dzień bez Przemocy ustanowiony został na mocy rezolucji Zgromadzenia Ogólnego ONZ A/61/271 z dnia 15 czerwca 2007 r. Dzień ten jest okazją do „rozpowszechnienia przesłania o unikaniu przemocy, również poprzez edukację i zwiększanie świadomości społecznej”. Patronem dnia i działania bez przemocy jest Mahatma Gandhi, przywódca indyjskiego ruchu niepodległościowego oraz pionier filozofii działania bez przemocy, którego idee przyczyniły się do powstania „Dnia bez przemocy”.
Z tej okazji w naszej szkole została wykonana gazetka informacyjna a pedagodzy przygotowali dla wychowawców scenariusz lekcji wychowawczej o tematyce przeciwdziałania agresji i przemocy do przeprowadzenia w swojej klasie.
Pamiętajmy!
Przemocy warto stawiać czoła, warto reagować, kiedy komuś dzieje się krzywda.
30 września tradycyjnie obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W tym dniu w całej szkole chłopcy mieli szczególne względy.🎉 Również dziewczynki z klas 1-3 pamiętały o swoich kolegach obdarowując ich przygotowanymi upominkami🍬🍭🎂🍰🥮Wszystkim chłopakom życzymy najlepszego😆💥.
Z okazji Dnia Chłopaka, Samorząd Uczniowski składa wszystkim chłopakom najserdeczniejsze życzenia!🎉 Życzymy Wam dużo uśmiechu, spełnienia marzeń i samych sukcesów!💪✨
Z tej okazji, każdy z Was otrzymał od nas mały, słodki upominek🍫, aby ten dzień był jeszcze bardziej wyjątkowy! Dziękujemy, że jesteście i życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze! 💙
Przeżyjmy ten dzień jeszcze raz i cieszmy się wspólnie miłymi chwilami!🎈😊
Serdeczne podziękowania dla całej społeczności szkolnej
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za wsparcie powodzian! Dzięki Waszym darom udało się zgromadzić wszystkie potrzebne rzeczy, które zostały już dostarczone na miejsce. 🌊💙
Pokazaliśmy, że w trudnych chwilach potrafimy się zjednoczyć i działać razem dla tych, którzy najbardziej tego potrzebują. Wasza hojność i solidarność są bezcenne. ❤️
Jeszcze raz dziękujemy i liczymy na Wasze wsparcie w przyszłości!
Samorząd Uczniowski 💪🏻
🌿W miniony poniedziałek 23 września w ramach projektu "Ekologia i języki obce - nasza szansa na przekroczenie granic"
" klasy I-III wzięły udział w 31 finale ogólnopolskiej akcji 🌿☘️"Sprzątanie świata" 🌿☘️organizowanym przez Fundację Nasza Ziemia. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przystąpili do porządkowania najbliższej okolicy. Tegoroczne hasło kampanii brzmi:
" Na straży czystej ziemi".
Stypendia dla najlepszych uczniów naszej szkoły zostały rozdane 😀
W auli szkoły w Muninie Wójt Gminy Jarosław Elżbieta Grunt wręczyła stypendia za wybitne wyniki w nauce uczniom szkół z Muniny, Tuczemp i Morawska.
Rodzice otrzymali listy gratulacyjne.
Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i ich rodzicom🥰
Powered by aSc EduPage