4 czerwca o godz. 6.00 z parkingu szkolnego wyjechaliśmy do Inwałdu. Po dwugodzinnej podróży autokar odmówił nam dalszej jazdy, ... mimo to z małym opóźnieniem dotarliśmy do celu. W Inwałdzie przywitał nas smok, którego osobiscie obudziliśmy. I tak zaczęła się pierwsza część naszego zwiedzania. Wraz z przewodnikiem odwiedzililiśmy chatę: garncarza, powroźnika, tkacza, kowala. Natępnie udaliśmy się do sali tortur i zbrojowni. W drugiej części naszej wycieczki odwiedziliśmy Park Miniatur, w którym podziwialiśmy miniaturowe budowle charakterystyczne dla każdego z państw. Miniatury to nie jedyna atrakcja Parku. W lunaparku czekały na nas karuzele, diabelski młyn, spływ dziką rzeką i zjeżdżalnie. Wielu emocji "odważnym" dostarczyło Kino 5D. Po kilkugodzinnej zabawie zrobiliśmy sobie zdjęcie grupowe i w radosnym nastoju opuściliśmy Inwałd, wyruszając w droge powrotną. Do Muniny dotarliśmy o godzinie 21.00. Każdy z nas w świetnym nastroju wrócił do domu.
Wycieczka do Inwałdu
Dzień eksperymentu i projektu edukacyjnego
30 maja 2018 r. został zorganizowany w naszej szkole „Dzień Eksperymentu i projektu edukacyjnego” W tym dniu uczniowie klasy II gimnazjum stali się młodymi fizykami i odkrywcami, a na swoje pokazy zaprosili wszystkich uczniów naszej szkoły. Podczas tegorocznego eksperymentowania tematem przewodnim była fotoluminescencja. Uczniowie zainteresowali się tym tematem, gdyż spostrzegli, że istnieje wiele obiektów, które nie wykazują żadnych szczególnych właściwości w świetle dziennym, natomiast emitują światło pod wpływem promieniowania ultrafioletowego. Drugoklasiści wykonali 15 doświadczeń związanych z zimnym świeceniem wzbudzając przy tym niebywały zachwyt publiczności.
Uczniowie przekonali się, że nauka nie musi być nudna i trudna. Zrozumieli, że otaczający nas świat przesiąknięty jest fizyką i można ją spotkać nie tylko w profesjonalnym laboratorium fizycznym, ale dosłownie wszędzie: na ulicy, w domu, na podwórku.
W drugiej części pokazów gimnazjaliści zaprosili wszystkich w fascynującą podróż po krajach sąsiadujących z Polską. W bardzo ciekawy sposób przedstawili wiele informacji o kulturze, zwyczajach, atrakcjach turystycznych i folklorze naszych sąsiadów. Zwieńczeniem tej podróży były degustacje tradycyjnych potraw z poszczególnych państw.
„Dzień Eksperymentu i projektu edukacyjnego” dostarczył wszystkim niezwykłych wrażeń.
Ponadto uczniowie wykonując doświadczenia współpracowali, uczyli się od siebie wzajemnie, pokonywali własne słabości, ćwiczyli występy publiczne i umiejętność prezentowania własnego zdania. Mamy nadzieję, że nasze pokazy na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników.
O św. Stanisławie Kostce
Rok 2018 jest obchodzony w Kościele w Polsce jako Rok Świętego Stanisława Kostki. Ten młody polski szlachcic podobnie jak Samuel usłyszał Boga, wołającego go po imieniu. I jak Samuel odpowiedział: „Mów, Panie, bo sługa Twój słucha!”(1 Sm 3,9), a następnie z determinacją poszedł pełnić wolę Bożą wbrew wszelkim przeciwnościom.
29 maja w auli szkolnej odbyło się przedstawienie o św. Stanisławie Kostce w wykonaniu uczniów naszej szkoły. W krótkiej scence dzieci przedstawiły życiorys Świętego – Patrona Dzieci i Młodzieży, którego sylwetka jest godna naśladowania.
Powiatowy Turniej BRD
Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbył się w Zespole Szkół Technicznych i Ogolnoksztalcących w Jarosławiu. Naszą drużynę reprezentowali uczniowie klasy 7 w składzie: Amelia Zawiślak, Paulina Pankiewicz, Patryk Bębenek, Damian Sobień. Zadania z jakimi zmierzyli się uczniowie to: test wiedzy teoretycznej, przejazd rowerem po torze przeszkód oraz udzielanie pierwszej pomocy. W tym turnieju nasza drużyna zajęła IV miejsce.
Wyjazd na spektakl "Karolcia"
W dniu dzisiejszym uczniowie klas 0, II, i III wraz z wychowawcami wybrali się na spektakl teatralny „Karolcia”, który odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej w Jarosławiu. Przedstawienie zostało zrealizowane na podstawie książki Marii Krügier pt. „Karolcia”. Spektakl opowiadał o dziewczynce, która w czasie przeprowadzki znajduje niebieski koralik. Dzięki magicznemu koralikowi Karolcia wraz ze swoim kolegą Piotrem przeżywała wiele ciekawych i zabawnych przygód.
Naszym uczniom bardzo podobało się przedstawienie, przepiękne dekoracje, efekty specjalne oraz oprawa muzyczna.
Majowe Święta ...
W pierwszych dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta: 1 maja - Międzynarodowe Święto Pracy, 2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 3 maja - rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja z 1791 roku.
Program artystyczny zaprezentowany przez uczniów naszej szkoły przypomniał i przybliżył przełomowe wydarzenie z dziejów Rzeczpospolitej, jakim było uchwalenie demokratycznej ustawy rządowej. Rys historyczny ukazujący znaczenie symboli narodowych, poezja patriotyczna oraz występy wokalne uczniów wprowadziły wszystkich w atmosferę majowych świąt.Dziękujemy p.Elżbiecie Ketter-Bachórz i p.Jadwidze Nowosiad za przygotowanie akademii.
Pierwsza pomoc przedmedyczna
W dniu 7 maja w auli naszej szkoły odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia prowadził ratownik medyczy p. Andrzej Olejarz. Kilkugodzinne zajęcia prowadzone były w grupach. Celem zajęć było kształtowanie właściwych zachowań w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, wyrobienie postawy odpowiedzialności za życie i zdrowie własne i innych, nabywanie umiejętności reagowania w sytuacjach trudnych oraz pobudzenie świadomości i zaangażowania w sprawy związane z ratownictwem medycznym. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z działaniem defibrylatora AED oraz mieli okazję potrenować podstawowe umiejętności z zakresu resuscytacji oddechowo–krążeniowej z wykorzystaniem fantoma.
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie składają serdeczne podziękowania Pani Halinie Kiełbowicz - Oddziałowej Pogotowia Ratunkowego w Jarosławiu, za współpracę i zaangażowanie w organizacji zajęć i Panu Andrzejowi Olejarzowi za przeprowadzenie zajęć.
zdjęcia w galerii
Trójbój i Czwórbój Lekkoatletyczny
Dnia 27 kwietnia odbyły się zawody sportowe w Trójboju i Czwórboju lekkoatletycznym w Morawsku. Oczywiście nie obyło się bez medali dla naszych sportowców. Dziewczęta zajęły II miejsce w trójboju lekkoatletycznym, zaś chłopcy VII miejsce. W czwórboju dziewczęta zajęły III miejsce.
Gratulujemy :)
"Dekalog twoim drogowskazem"
27 kwietnia uczniowie klas VI, VII i gimnazjum wzięli udział w programie profilaktyki uzależnień „Dekalog twoim drogowskazem’’, który poprowadziła Aleksandra Dudziak - mgr sztuki, kompozytorka, wokalistka, multiinstrumentalistka, autorka tekstów i muzyki oraz grafiki do swoich projektów (więcej na: oladudziak.pl).
Podczas spotkania młodzież dowiedziała się, jak groźne jest rozluźnienie więzów między rodzicami i dziećmi, jak ważna jest miłość, przyjaźń oraz właściwe postrzeganie świata. Program nie był nudną prelekcją. Wartości profilaktyczne przekazane zostały poprzez happening, pokazy colage oraz autorską muzykę. Połączenie elementów warsztatowych z artystyczną narracją stanowiło właściwą formę dotarcia do naszej młodzieży.
Grupa „Zaelektryzowani” w naszej szkole
23 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w nietypowej lekcji fizyki prowadzonej przez Grupę Zaelektryzowani. Młodzi pasjonaci w ciekawy sposób przeprowadzili lekcję fizyki „na żywo”, pod hasłem „Fizyka wszędzie styka”. Podczas spektaklu można było dowiedzieć się m.in. jak powstaje chmura, poznać chemiczne właściwości helu i azotu czy uczestniczyć w ćwiczeniu odczytywania kolorów. Prowadzący warsztaty z dużą cierpliwością i poczuciem humoru podchodzili do uczestników, jak i przeprowadzanych eksperymentów. Uczniowie nie tylko ogladali efektowne pokazy, ale również brali udział w niektórych eksperymentach. Była to bardzo ciekawa lekcja, która wzbudziła duże zaintersowanie uczniów, ale również pozwoliła dostrzec i zrozumieć ciekawe zjawiska fizyczne.
Egzamin gimnazjalny 2018
W dniach 18 – 20 kwietnia odbył się egzamin, do którego przystąpili uczniowie klasy III gimnazjum. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu nauk humanistycznych, matematyczno – przyrodniczych oraz znajomością języka obcego.
Wszystkim trzecioklasistom życzymy jak najwyższych wyników na egzaminie.
Czemu patrzysz żabko zielona ...
13 kwietnia 2018 roku w oddziale przedszkolnym gościliśmy Panią Agnieszkę Jedynak, która w bardzo prosty i obrazowy sposób przybliżyła dzieciom jaką nauką jest fizyka i czym się zajmuje naukowiec. Podczas zajęć pani odkrywała tajemnice otaczającego nas świata, informowała o tym jak to się dzieje, że widzimy i wprowadzała tęczowe kolory do naszych sal. Dzieci poznały pryzmat oraz zjawisko rozszczepienia światła, uczyły się kolejności barw w tęczy. Ponadto szukały kolorów w bańkach mydlanych, balonikach, kryształowych wazonach, na płytach CD. To było niezwykłe spotkanie z nauką.
Wyjazd do sali zabaw "Korona"
Nie samą nauka dzieci żyją! W tym dniu klasa IV z panią wychowawczynią wybrała się do sali zabaw „Korona”. Atrakcjom nie było końca, wspólnie spędzony czas był okazją do wspaniałej i niezapomnianej zabawy w gronie klasowym. Wszyscy wykorzystali tyle energii, że nie obyło się bez wspólnego posiłku jakim była ulubiona pizza!
"Eksperymentuj razem z nami na wielkanoc"
Uczniowie klasy 7 zainspirowani Świętami Wielkanocnymi w dniu 28 marca 2018 roku zaprosili całą społeczność szkolną na przegląd eksperymentów z jajkami w roli głównej. Siódmoklasiści w bardzo ciekawy i zaskakujący sposób przeprowadzili 12 „jajecznych doświadczeń” tłumacząc przy tym bardzo dokładnie zaistniałe prawa fizyczne i chemiczne. Najwięcej emocji wzbudziło doświadczenie w którym uczniowie postanowili sprawdzić czy możliwy jest „spacer po jajkach”. Eksperyment potwierdził, że są one rzeczywiście bardzo odporne na zgniatanie. Oprócz pokazów uczniowie przygotowali i zaprezentowali ciekawą oraz bogatą kolekcję ptasich jaj. To była naprawdę inspirująca i udana lekcja, którą każdy z powodzeniem może przeprowadzić w swoim domu.
Agnieszka Jedynak
Dzień Otwarty Szkoły
21 marca 2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie informacyjne dla przyszłych uczniów klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych, którzy wraz z rodzicami mieli okazję poznać bliżej naszą szkołę. Pani dyrektor Lucyna Świtlicka-Paprocka zaprezentowała ofertę edukacyjną szkoły, jej bogatą bazę dydaktyczną, różnorodność zajęć pozalekcyjnych, osiągnięcia uczniów. Dla małych i dużych gości przygotowano krótki program artystyczny pt. „Wiosna”, przygotowany przez uczniów klas młodszych. Po programie rodzice mogli zwiedzić szkołę, zapoznając się z całą ofertą, jaką nasza placówka dysponuje i do której zachęca. Podczas zwiedzania, dzieci pod opieką nauczycieli i uczniów klas starszych wzięły udział w wielu atrakcjach. W bibliotece uczniowie klas starszych zaprosili przybyłe dzieci do wspólnej zabawy z bajkowymi zgadywankami. W sali oddziału przedszkolnego atrakcją było układanie klocków, połączone z lekcją języka angielskiego. Ogromne emocje wzbudziły zajęcia plastyczno-techniczne, podczas których uczniowie wyklejali baranki i kwiatki. Dzieci wraz z rodzicami obejrzały również świetlicę, a następnie miały okazję uczestniczyć w pokazie doświadczeń – między doświadczeniami mali goście puszczali bańki mydlane, a na odejście otrzymały pieski z balonika i balonikowe miecze. Dużym powodzeniem cieszyły się zabawy ruchowe na zimowym placu zabaw, gdzie z radością pokonywały m.in. tory przeszkód. Mali goście bardzo chętnie uczestniczyli we wszystkich zajęciach. Uwieńczeniem wędrówki po szkole było zaproszenie na słodki poczęstunek do szkolnej stołówki. Na pożegnanie dzieci otrzymały odlewy z gipsu do pomalowania i lizaczki. „Drzwi otwarte” to dla rodziców okazja do poznania szkoły oraz spotkania z dyrekcją i nauczycielami.
Dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za przybycie, zainteresowanie pracą naszej szkoły, miłe spotkanie i wspólnie spędzony czas.
Zapraszamy do skorzystania z oferty naszej szkoły :)
zdjęcia w galerii
Dzień Otwarty - 21 marca 2018 r. godz.17.00 - zapraszamy dzieci wraz z Rodzicami
Zaproszenie
Dyrektor i Grono Pedagogiczne
Szkoły Podstawowej im.Tadeusza Kościuszki w Muninie
mają przyjemność zaprosić
dzieci wraz z Rodzicami
na dzień otwarty, który odbędzie się dn. 21 marca 2018 r. o godz. 17.00
Serdecznie zapraszamy
W programie m.in.:
- zwiedzanie szkoły,
- zapoznanie z ofertą edukacyjną,
- obejrzenie zwiastunów zajęć,
- rozmowy z nauczycielami i wychowawcami,
- udział w grach i zabawach,
- możliwość miłego spędzania czasu przy symbolicznym poczęstunku.
Festiwal Piosenki Religijnej i Oazowej
15 marca w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wólce Pełkińskiej odbył się Festiwal Piosenki Religijnej i Oazowej. Naszą szkołę reprezentowały: Wiktoria Bieniek i Kamila Sobień.
Uczennica klasy IIG - Wiktoria Bieniek zajęła I miejsce.
Uczennica klasy IV - Kamila Sobień otrzymała wyróżnienie.
Laureaci otrzymali zaproszenie do udziału w koncercie laureatów, który odbył się 18.03. 2018 r. w Wólce Pełkińskiej.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)
zdjęcia w galerii
Rekolekcje Wielkopostne
Rekolekcjonista - ks. mgr Mateusz Berdechowski
(wikariusz w parafii p. w. Chrystusa Króla w Jarosławiu)
Program dla klas 0 - VI
CZWARTEK (15.03.2018 r.)
11.00 - Droga Krzyżowa (kosciół)
12.00 - 13.30 - Wprowadzenie i film: "Największy z cudów" (szkoła)
PIĄTEK (16.03.2018 r.)
8.45 - Program artystyczny o Świętym Janie Pawle II (szkoła)
9.45 - Przygotowanie do Mszy św. (kościół)
10.15 - Uroczysta Euchrystia (kościół)
11.30 - 12.00 - Spotkanie kończące rekolekcje (kościół)
Program dla klas VII, II - III G
CZWARTEK (15.03.2018 r.)
8.00 - Zawiązanie wspólnoty i film "Chata" (szkoła)
11.00 - 11.45 - Droga Krzyżowa (kosciół)
PIĄTEK (16.03.2018 r.)
8.00 - Spotkanie rekolekcyjne (szkoła)
8.45 - Program artystyczny o Świętym Janie Pawle II (szkoła)
9.45 - Przygotowanie do Mszy św. (kościół)
10.15 - 11.30 - Uroczysta Euchrystia (kościół)
Okazja do spowiedzi:
SOBOTA (17.03.2018 r.)
godz. 15.00 -17.00
Święto Patrona Szkoły
W dniu dzisiejszym obchodziliśmy Dzień Patrona – Tadeusza Kościuszki. Po złożeniu raportu przez przewodniczącą szkoły Aleksandrę Błasik, cała społeczność szkolna odśpiewała hymn.
Pani Dyrektor Lucyna Świtlicka-Paprocka w swoim przemówieniu przypomniała postać Tadeusza Kościuszki, nawiązując do jego autorytetu i postaw patriotycznych będących wzorem dla uczniów naszej szkoły.
Montaż poetycko – muzyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły, przybliżył nam sylwetkę Tadeusza Kościuszki i przypomniał jak ważną rolę odegrał nasz Patron w życiu Polaków. Utwory wykonane podczas występu przepełnione były patriotyzmem.
Pod pomnikiem Patrona Szkoły złożono kwiaty w barwach narodowych i zapalono znicz.
Jesteśmy dumni, że pamięć o naszym Patronie nie gaśnie, a Tadeusz Kościuszko - nasz bohater narodowy, wielki Polak i patriota jest obecny w życiu naszej szkolnej społeczności i towarzyszy kolejnym pokoleniom uczniów jako wzór godny naśladowania.
Archiwum
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie