• Cele i zadania świetlicy szkolnej

Cele i zadania świetlicy szkolnej

1. Zapewnienie uczniom opieki przed zajęciami lekcyjnymi i po ich zakończeniu.
          2. Organizowanie zespołowej nauki, wdrażanie do samodzielnej pracy umysłowej i udzielanie indywidualnej pomocy uczniom mającym trudności w nauce.
          3. Realizacja planu pracy świetlicy w grupie wychowawczej.
          4. Kształtowanie u wychowanków właściwych postaw.
          5. Wdrażanie uczniów do pożytecznego organizowania sobie czasu wolnego oraz wyrabiania nawyku kulturalnej rozrywki i zabawy.
          6. Rozwijanie u dzieci samodzielności, samorządności i aktywności społecznej.
          7. Upowszechnienie kultury zdrowotnej, kształtowanie nawyków higieny i czystości.
          8. Wdrażanie dzieci do utrzymania porządku w miejscu działania i po zakończeniu pracy.
          9. Współpraca z rodzicami, wychowawcami klas w celu rozwiązania napotkanych trudności wychowawczych